Instagram

How to get to us


MeetFactory, o. p. s.
Ke Sklárně 3213/15
150 00 Praha 5

GPS:
50.053653
14.408441

Opening hours:
13:00 do 20:00 + based on evening program

Letní kino: Já Kapitán

Ke Sklárně 3213/15, Praha MeetFactory

10. 7. 21:30

Já Kapitán je epickým příběhem mladého chlapce Seydua a jeho bratrance Musy, kteří se z domovského Senegalu vydávají na strastiplnou cestu za lepší budoucností do Evropy. Při svém putování musí hlavní hrdinové překonat řadu překážek a čelit spalujícímu slunci, fyzické a psychické únavě i projevům lidské krutosti. 

Režisér Matteo Garrone za film obdržel Stříbrného lva na Benátském filmovém festivalu.


Já Kapitán

Drama
Itálie, 2023, 121 min

Vstup zdarma
Free Entry / English subtitles


Letní kino MeetFactory se ve své dvanácté sezóně vrací na dvorek za smíchovskou továrnou 

Filmový program sezóny, který nese podtitul Save The World, byl sestaven pod dramaturgickou taktovkou Jana Jílka, programového ředitele Asociace českých filmových klubů a Letní filmové školy v Uherském Hradišti.

​„Aktivizační síla kinematografie je obrovská. V letošním filmovém cyklu se společně vydáme na fascinující exkurzi do minulosti, současnosti i budoucnosti, pohladíme témata jako jsou odvěká síla vody, úskalí antropocénu, klimatická krize, migrace či konec naší planety. Nečekejte však vousatost, školometství, patos či prázdný aktivismus. Přemýšlením o našem světě a jeho možnou záchranou vás provedou mistři jako Ken Loach, Lars von Trier či Agnieszka Hollandová, chybět nebude smršť žánrů ani humor.“