Instagram

Kudy k nám


MeetFactory, o. p. s.
Ke Sklárně 3213/15
150 00 Praha 5

GPS souřadnice:
50.053653
14.408441

Otevírací doba:
13:00 do 20:00 + dle večerního programu

Výstavní program galerií MeetFactory je zaměřen na současné umělecké tendence. Akcentuje vazby mezi místní uměleckou scénou a významnými zahraničními tvůrci, klade důraz na mezigenerační konfrontaci. Výstavy se pokoušejí přesahovat rámce jednotlivých médií i uměleckých disciplin a reagovat na aktuální témata otevírající řadu filosofických i sociopolitických otázek. Ruku v ruce s vysokými nároky na prezentaci usiluje MeetFactory o vytváření přirozeného, otevřeného prostředí pro setkávání veřejnosti s živým uměním.   

MeetFactory má dva galerijní prostory s vlastní specifickou koncepcí a dramaturgií:
 

Galerie MeetFactory (300 m2)
reprezentuje aktuální domácí i zahraniční uměleckou tvorbu. Galerie poskytuje prostor pro koncepčně vyzrálé a produkčně náročné výstavy uvádějící místní autory do mezinárodního kontextu a obráceně. Díky své velkorysé dispozici umožňuje vystavujícím razantně vstupovat do prostoru, měnit jeho půdorys a celkový charakter. Tím má v českém prostředí unikátní místo. Program Galerie MeetFactory se soustředí zejména na tematické skupinové výstavy, ale také na prezentace rezidentů MeetFactory v dialogu s místními umělci a na hostující kurátorské projekty.  

Galerie Kostka (160 m2)
je zaměřena na samostatné výstavy a projekty uměleckých dvojic či skupin. Galerie slouží jako prostor pro umělecké experimenty a site-specific instalace přímo reagující na netradiční typologii tohoto místa. Je určena zejména nastupující generaci umělců a samostatným projektům rezidentů MeetFactory. Do roku 2019 nabízela MeetFactory polovinu výstavních termínů v tomto prostoru široké výtvarné obci formou otevřené výzvy, od roku 2020 jsme se rozhodli pro adresnější metodu na způsob „interního open callu", který je založený na kvalitativním předvýběru ze strany profesionálů v oblasti současného umění, o nichž víme, že mají velmi dobrý přehled o současných tvůrcích a je pro ně důležité jejich práci podporovat.  


Ján Gajdušek, kurátor / jan.gajdusek@meetfactory.cz
Petra Widžová, produkční / petra.widzova@meetfactory.cz
Zuzana Belasová, finanční koordinátorka / zuzana.belasova@meetfactory.cz  


Vybrané výstavní projekty na doplnění výstavního programu pro rok 2019 - Galerie Kostka

V rámci otevřené výzvy na výstavní projekty pro rok 2019 pro prostor Galerie Kostka byly z 253 přihlášených vybrány následující projekty: 

Magdalena Lazar (PL): Broad Daylight, All Night Long

Marie Lukáčová (CZ): Magie v době konjunktury

Litujeme, že jsme z kapacitních důvodů nemohli vybrat více projektů a gratulujeme vybraným autorům!