Instagram

Kudy k nám


MeetFactory, o. p. s.
Ke Sklárně 3213/15
150 00 Praha 5

GPS souřadnice:
50.053653
14.408441

Otevírací doba:
13:00 do 20:00 + dle večerního programu

Sítotisková dílna

Od listopadu 2023 nabízí MeetFactory také workshop v sítotiskové dílně. Během workshopu si vyzkoušíte celý postup sítotiskové techniky, od osvitu šablony na síto, přes tisk až po vymytí fotoemulze ze síta.

Volné termíny >>>


Informace k workshopu: 

Workshopy jsou přístupné od 12 let. Jsou určeny pro 1 osobu, ale můžete přijít i v páru.

Pokud byste chtěli přijít ve větší skupině nebo naplánovat například teambuilding, ozvěte se na uvedený email.
Časová náročnost je cca 4 hodiny. 

Tiskneme na papír i na textil.Po zakoupení workshopu vám přijde informační email, kde vám lektorka objasní všechny detaily a postupy. Předem je důležité si rozmyslet, jestli chcete tisknout na papír / karton nebo na textil. Čím víc barev bude mít obrázek (maximálně 4), tím méně toho natisknete, každá barva se tiskne zvlášť. 

Papíry/ čtvrtky si prosím přineste svoje, v dílně bude k nabídnutí bílý papír na zkušební tisky. Pokud chcete tisknout na textil, přineste si vlastní. Myslete prosím na to, že se během tisku můžete potřísnit barvou. K dispozici bude zástěra nebo triko, ale rukávy, nohy a boty si můžete umazat. Přineste si prosím desky nebo tubus, abyste si mohli vzít tisky domů.

Workshops are English friendly.


O lektorce: 

Jmenuju se Gabriela Zajícová, jsem ročník 1991. Kreslím, maluju a tisknu potisky pod pseudonymem Gabu Milford. Studovala jsem Hollarku, animaci na Umprumce a mezitím bydlela po světě.

Sítotisk mě baví, sama mám vlastní stroj, tak Vás ráda provedu celým procesem v dílně MeetFactory od osvitu síta, přes tisk až k vymytí šablony ze síta.Cena: 

2000 Kč
bez podkladů pro osvit
Nejpozději týden před workshopem je nutné lektorce poslat obrázek, který chcete tisknout, aby ho mohla graficky připravit pro osvit.

1500 Kč
vlastní podklady pro osvit

Nejpozději týden před workshopem je nutné lektorce poslat obrázek, který chcete tisknout, aby schválila, že je v pořádku a případně opravila chyby, aby byl připraven pro osvit.

Připravená šablona (šablony) znamená, že máte každou barevnou část obrázku zvlášť v černé podobě.

1. Umíte v grafickém programu nebo Vám to někdo připraví:

Například když chcete tisknout žlutý kruh s červeným ohraničením, jedna šablona bude černý kruh a druhá šablona bude jen černé ohraničení kruhu. Barvy s lektorkou vymyslíte a namícháte  na místě.

2.  Můžete si doma nakreslit obrázek, který chcete tisknout, černou neprůsvitnou lihovkou (doporučuji fixy Edding) na průhlednou folii v požadované velikosti tisku. Folie může být klidně hladký průhledný euroobal nebo lze folii zakoupit v papírnictvích.

3. Obrázek si můžete nakreslit na místě v dílně MeetFactory, folie bude k dispozici. Je možné si také nastříhat černý papír (přineste si vlastní) a prosvítit ho jako koláž, něco jako fotogram, akorát inverzně. 


Storno podmínky:
7 pracovních dnů předem vracíme 100% částky
méně než 7 pracovních dnů vracíme 50% částky


Termíny: 
Nabídku volných termínů najdete zde.

Pokud vám nevyhovuje termín nebo čas workshopu, případně pokud máte zájem o skupinové akce či teambuidling, kontaktuje prosím přímo lektorku na gabriela.zajicova@meetfactory.cz