Instagram

Kudy k nám


MeetFactory, o. p. s.
Ke Sklárně 3213/15
150 00 Praha 5

GPS souřadnice:
50.053653
14.408441

Otevírací doba:
13:00 do 20:00 + dle večerního programu

Partneři

SHAPE+
Sound, Heterogenous Art and Performance in Europe


SHAPE + je iniciativa pro evropskou inovativní hudbu a audiovizuální umění podpořena z grantového programu Creative Europe Evropské unie. Spojuje 18 organizací ze zemí napříč Evropou a vytváří tak prostor pro podporu, propagaci a mobilitu inovativních a aspirujících hudebníků*ic a intermediálních umělců*kyň se zájmem o zvuk. SHAPE+ navazuje na projekt SHAPE, který v letech 2015 až 2022 podpořil 336 začínajících evropských tvůrců*kyň a představil jejich tvorbu na festivalech, akcích a místech v mnoha zemích Evropy i mimo ni. Tato nová etapa platformy SHAPE+ kromě mobility umělců*kyň zahrnuje také edukační aktivity a rezidence ve spolupráci s lokálním umělci*kyněmi, a klade také důraz na ekologičtější formy cestování.

Kurátorské týmy všech zapojených festivalů a iniciativ se každoročně schází a společně sestavují seznam umělců*kyň pro nadcházející edici projektu SHAPE+. Soupiska umělců*kyň je utvářena bez ohledu na žánr, věk či popularitu. Základními hodnotami jsou spíše tvůrčí neotřelost a experimentování, přičemž další důraz je kladen na zařazení začínajících a nedostatečně exponovaných umělců a umělkyň a také na zastoupení místních scén zapojených festivalů a uměleckých center. Zájemci a zájemkyně se mohou přihásit do otevřené výzvy, kterou platforma SHAPE+ každoročně vypisuje.

Partneři projektu jsou:
Evropská unie - Creative Europe / Ministerstvo kultury / ICAS / GoodShape / Pro Helvetia 

Mediální partneři:
Crack MagazineThe Wire / The Quietus / Electronic Beats / NTS Radio / The Astral Plane / Resonance FM /
Radio Campus / Secret Thirteen / The Attic Mag / We make money not art / Music Map / Cashmere Radio
 
Pro více informací o projektu sledujte oficiální stránky.
 

Kompletní seznam nominovaných umělců pro ročník 2024/2025 najdete zde.


    Členské organizace & platformy:

    SHAPE+ je tříletá iniciativa spolufinancovaná programem EU Kreativní Evropa a Ministerstvem kultury ČR.

    Financováno Evropskou unií. Názory vyjádřené jsou názory autora a neodráží nutně oficiální stanovisko Evropské unie či Evroské výkonné agentury pro vzdělávání a kulturu (EACEA). Evropská unie ani EACEA za vyjádřené názory nenese odpovědnost.