Instagram

Kudy k nám


MeetFactory, o. p. s.
Ke Sklárně 3213/15
150 00 Praha 5

GPS souřadnice:
50.053653
14.408441

Otevírací doba:
13:00 do 20:00 + dle večerního programu

Svérázně drsný, nestoudně svůdný. Alex Cameron roztančí a dostane MeetFactory

9. květen, Praha – Rok nazpět v továrně uvedl Angel Olsen a chvíli to vypadalo, že někteří snad přišli především na něj. Sebejistý požitkář a svůdný tanečník Alex Cameron na novém Forced Witness zas jednou překonal sám sebe: skladby jsou nedbale chytlavé, a přitom srandovně blbé, mají šmrnc. S komplicem Royem Molloyem tenhle australský elegán ohromí MeetFactory opět 5. června.

Přitom existuje pradávné video z dob, kdy Alex Cameron sice ještě nebyl známou personou, ale že vystupoval na kultovním texaském festivalu SXSW, to už o něčem svědčilo. Se spalujícím výrazem hrál jakoby náhodou kdesi v městě v přiléhavé kombinéze, vedle něj postával ležérně oháknutý, znuděně působící saxofonista a tuhle scenérii korunoval vysmátý chlápek, nonšalantně žonglující s motorovou pilou. Groteskní amatérské video je nadepsáno „Angry singer incredible performance” s dovětkem, že jméno vystupujícího je bohužel neznámé. Alex Cameron s Royem Molloyem se vám, pokud jim dáte příležitost, znenadání a bezesporu zaryjí do paměti. Když upustíme od zjednodušujících poukazů na Nicka Cavea anebo odkazů na zářezy, třeba jako předskakování podobně laděnému Macu DeMarcovi, je očividné, že tenhle bonviván má svérázný charakter – na jeho adresu po jednom neúspěšném rozhovoru Full Moon poznamenal, že pečlivě budované image dementa se drží zuby nehty.

Tuhle zhůvěřilou estrádu by takto bylo zjednodušující brát jako jízlivě pobuřující anebo, nedejbože, neumětelskou. Forced Witness, druhé album tohoto nezaměnitelného barda, vyšlo na podzim na labelu Secretly Canadian. „Tyhle skladby ilustrují, že tihle dva rozhodně nepostrádají sebereflexi,” konstatoval v přívětivé recenzi na účet Alexe s Royem Pitchfork. Jejich Forced Witness, ve volném překladu Vynucený svědek, nás „nutí vidět, že není nejtěžší postřehnout, že tihle kluci nejsou totální prasáci, jako spíš že jim to je zcela jasné, nic s tím ale nehodlají udělat.”

Jeho jméno je Alex Cameron, a mrhat vaším časem nebude. Když o něm a jeho parťákovi chcete vypovídat, mluvíte o dvou nesvázaných kovbojích na divokém západu World Wide Webu. Mluvíte o někom, u něhož si můžete být jistí, že bude 100 % real. Je zřejmé, že zpod pódia, na kterém se bude zmítat a kázat, v úterý 5. června k němu bude hodně fanoušků oddaně vzhlížet. Je jen otázkou, jestli si někoho Alex Cameron se svým kumpánem vybere a na svou spanilou jízdu ji či ho vezme s sebou.

Více:

https://alkcm.bandcamp.com/
https://www.facebook.com/ALKCM/
 

Vstupenky:
390 Kč na www.meetfactory.cz
390 Kč (+ případné poplatky) v ostatních předprodejích
490 Kč na místě

 

Předprodeje:

GoOut, Ticketportal, Ticketpro a www.meetfactory.cz

 

Další koncerty v produkci/koprodukci MeetFactory:
 20. 5.  Fource: Scarlxrd (UK)

  9. 5.   Stimul: Die Angel (FI)

18. 5.   Harmony: Marcus Henriksson (SE) & Toffes Värld (SE)

31. 5.   Born Ruffians (CA)

 5. 6.    Alex Cameron (AU)

12. 6.   Rhye (US)

14. 6.   Bohemian Like You: Deerhunter (US) + Vorhees (US)

15. 6.   Silver Rocket: Neurosis (US) + DEAFKIDS (BR)

 

13. 10.   ionnalee / iamamiwhoami (SE)

 

 

 

Kontakty:

Libor Galia → PR → +420 732 566 667 → libor.galia@meetfactory.cz  

Zuzana Kolouchová → PR → zuzana.kolouchova@meetfactory.cz

 

MeetFactory je v roce 2018 podporována grantem hl. m. Prahy ve výši 10.000.000 Kč.