Instagram

Kudy k nám


MeetFactory, o. p. s.
Ke Sklárně 3213/15
150 00 Praha 5

GPS souřadnice:
50.053653
14.408441

Otevírací doba:
13:00 do 20:00 + dle večerního programu

Živelní Balthazar představí v MeetFactory novou desku!

16. listopadu – Praha, MeetFactory Belgičtí indierockeři Balthazar v Praze zdomácněli – po předskakování Editors před dvěma lety si loni stihli střihnout vlastní koncert, i hraní na showcase festivalu Nouvelle Prague. Letos se vracejí s novou, celkově již třetí deskou “Thin Walls”, kterou pomáhali produkovat Ben Hillier (Blur, Depeche Mode) a Jason Cox (Gorillaz), a podle všeho jsou v životní formě. Nahrávka sbírá nadšené reakce, jejich koncerty jsou divočejší a plné elánu a po letních festivalech se na podzim opět vrhají na turné. V MeetFactory vystoupí ve čtvrtek 26. listopadu od 20:30.

Belgická partička Balthazar není na poprockové scéně žádným nováčkem. Už od dob svého vzniku v roce 2004 ji provází pověst nadějné progresivní kapely, kterou čeká hvězdná dráha. Je známo, že štěstí přeje připraveným a kvintet kamarádů z okolí Gentu a Kortrijku se v tomto směru opravdu činí.

Necelý rok po svém založení začala pětičlenná kapela v čele s (tehdy devatenáctiletým) frotmanem Maartenem Devolderem sbírat první ceny v národních a následně i rozhlasových soutěžích, v roce 2007 následoval první singl This is a Flirt, který zabodoval v hitparádách, o dva roky později pak jihoafrická klubová šňůra a na ní navazující dlouhohrající debut Applause, který byl vyhlášen nejlepším belgickým albem roku 2010.

Ještě větší aplaus ovšem sklidila druhá dlouhohrající deska, kterou kapela do světa vyslala v roce 2012 pod názvem Rats a jejíž devizou je podle některých kritiků především jedinečný zvuk pohybující se někde mezi zjemnělým Nickem Cavem a pompézním britpopem. O rok později si Balthazar jako předskokany pro svoje evropské turné vybrali indie-rockové ikony Editors a předpovědi hvězdné kariéry se začaly stávat skutečností.

Pražskou premiéru si Balthazar odbyli už v roce 2012. Loni si tu zahráli na showcase festivalu Nouvelle Prague a fanouškům nadělili navíc ještě jeden sólo koncert. Letos se kapela vrací s čerstvou deskou Thin Walls (vyšla v březnu), která sbírá nadšené recenze pro svou živelnost a emocionální náboj. Materiál k novému opusu v poslední době mimořádně rozjetých belgičanů totiž vznikal během jejich turné k superúspěšnému albu Rats a je to na něm znát. Divokou poprockovou jízdu si na vlastní kůži můžete užít ve smíchovské MeetFactory už 26. listopadu od 20:30 hodin.

Více informací:
http://www.balthazarband.be/
https://www.facebook.com/balthazarband
https://soundcloud.com/balthazarband

Vstupenky:
250 Kč na www.meetfactory.cz
250 Kč (+ případné poplatky) v jiných předprodejích
350 Kč na místě
    
Předprodeje:
Ticketpro, Ticketportal, www.GoOut.cz a www.meetfactory.cz

Koncert pořádá MeetFactory ve spolupráci s D Smack U Promotion.

Další koncerty v produkci / koprodukci MeetFactory:
3. 12. Kings of Convenience (NO)
6. 12. Widowspeak (US) + Kalle (CZ)
10. 12. Synapse/Veřejný dům: Demdike Stare (UK), Lišaj (CZ), Paranoid London (UK), Sherwood & Pinch (UK), Yukimura (CZ)
11. 12. Synapse: Lindstrøm (NOR), André Bratten (NOR), Bjørn Torske (NOR), Disco Møreti (CZ), Popper-C (CZ)
22. 2. Youth Lagoon (US)

TZ - Balthazar.pdf