Instagram

Kudy k nám


MeetFactory, o. p. s.
Ke Sklárně 3213/15
150 00 Praha 5

GPS souřadnice:
50.053653
14.408441

Otevírací doba:
13:00 do 20:00 + dle večerního programu

Jessy Lanza přiveze do MeetFactory nové dlouho očekávané album
 
29. leden, Praha – Takřka čtyři roky trvalo než elektropopová diva Jessy Lanza ohlásila návrat na hudební scénu. Novou, zatím nepojmenovanou deskou naváže na silný debut Pull My Hair Back 
z roku 2013 a o tři roky mladší, skvěle přijatou nahrávku Oh No. V MeetFactory své něžné songy představí ve čtvrtek 5. března 2020.
 
Minimalistický subtilní pop. Propojení tradiční taneční hudby s progresivní elektronikou. Retro estetika se současným zvukem. Vedle toho je kanadská zpěvačka označována po boku FKA twigs nebo Kelely za naději současného a alternativního R&B. Její unikátní postavení na popové scéně podtrhuje, že dosavadní dvě alba vydala na Hyperdubs Records, nezávislém labelu, který podporuje progresivní a experimentální taneční hudbu.  
 
Na začátek roku 2020 ohlásila po téměř čtyřleté pauze vydání nové nahrávky a vzbudila tak mezi fanoušky velká očekávání. Přesné datum zatím není známo, Jessy prozradila jen opětovnou spolupráci s Jeremy Greenspanem ze spřízněných Junior Boys. S novinkou se vydává na evropské tour, při kterém zavítá i do smíchovské továrny. 
 
Svou druhou deskou Oh No (2016) vzala dech kritikům, sbírala pochvalné recenze a zabodovala ve významných žebříčcích. Album bylo například nominováno na Polaris Music Prize a zvoleno mezi Top 10 Dance & Electronic alba roku 2016 kanadským hudebním měsíčníkem Exclaim! Pozdvižení však Jessy Lanza způsobila už svým debutem Pull My Hair Back (2013), po jehož vydání Guardian o Jessy prohlásil, že je: „poslední a pravděpodobně nejlepší z nových éterických soulových dívek.“ 
 
Oh No je ceněné především za silné, byť aranžemi obnažené songy s na první poslech rozpoznatelným rukopisem, který přes intenzivní emoce nesklouzává ke klišé či kýči. Otisklo se do něj i její zalíbení v osmdesátkovém japonském synth popu, který reprezentuje např. kapela Yellow Magic Orchestra. Jak sama říká: „Při tvorbě své hudby mám vždy v hlavě směs veškerého popu posledních 40 let.” V textech bojuje s každodenními úzkostmi a stresem a dokáže tak citlivě a s určitou mírou roztomilosti bodnout do běžných problémů současné generace. Ostatně její autentický a skromný projev bez manýr patří mezi devízy, díky kterým si získala srdce posluchačů. 
 
Jessy Lanza je dcera dvou hudebníků, muzice se tak věnovala od dětství, hrála na piano a klarinet, studovala klasický jazz na Concordia University a byla učitelkou hudby. Během své kariéry stihla vystoupit po boku Caribou. DJ Rashada nebo nahrát vokály pro The Galleria, projekt house producenta Morgana Geista. 
 
Křehkým a něžným vystoupením pop star, která není pop star, se smíchovská továrna pokochá ve čtvrtek 5. března 2020.  
Více: 
meetfactory.cz/jessylanza 
 
jessylanza.bandcamp.com 
 
wave.rozhlas.cz/deska-tydne-jessy-lanza-boduje-v-hitparadach-paralelniho-vesmiru-5202336
 
wave.rozhlas.cz/deska-tydne-oh-no-od-jessy-lanzy-je-roztekanym-soundtrackem-k-rozchodu-o-160-bpm-5202309
 
www.loudandquiet.com/interview/jessy-lanza-the-pop-writer-who-isnt-a-pop-star-the-cool-kid-who-isnt-a-hipster/
 
 
Vstupenky:
350 Kč na meetfactory.cz
350 Kč (+ případné poplatky) v ostatních předprodejích
450 Kč na místě
 
Nadcházející koncerty:
 
1. 2. Kevin Morby (US) + Night Shop (US)
11. 2.  Hibou (US)
5. 3.Jessy Lanza (CA)
9. 3.DIIV (US) + chastity (CA) 
14. 3.COMA (DE)
15. 3. Jarní blešák 
23. 4. Veřejný dům 
15. 5.Shopping (UK)
25. 5.Tokyo Police Club (CA)
 
 
 Kontakty:
 Sabina Coufalová / PR / 00 420 737 727 969 / sabina.coufalova@meetfactory.cz  
 Zuzana Kolouchová / PR / zuzana.kolouchova@meetfactory.cz
  
 MeetFactory je v roce 2020 podporována grantem hl. m. Prahy ve výši 10.000.000 Kč.