Instagram

Kudy k nám


MeetFactory, o. p. s.
Ke Sklárně 3213/15
150 00 Praha 5

GPS souřadnice:
50.053653
14.408441

Otevírací doba:
13:00 do 20:00 + dle večerního programu

SHAPE platforma představí na Pražské muzejní noci v MeetFactory nové tváře elektronické scény
 

1. červen, Praha – V rámci Pražské muzejní noci v MeetFactory, která proběhne v sobotu 10. června, budou zahájeny dvě nové výstavy, otevře se rezidenční patro a divadelní sál představí instalaci Matěje Sýkory. Jako jedna z mála galerií a muzeí nabídne MeetFactory také hudební program a afterparty až do ranních hodin. Hudební složka večera pak bude ve znamení jednoho slova – SHAPE, platformy pro evropskou inovativní hudbu a audiovizuální umění.    
   

Už skoro třetím rokem je MeetFactory koordinátorem mezinárodního projektu SHAPE, platformy zaměřené na podporu, propagaci a mobilitu inovativních hudebních a audiovizuálních evropských umělců skrze koncerty, umělecká představení a výstavy se tato platforma snaží představit širokou škálu osobité hudby a zvukového umění. Zároveň se ale snaží nabídnout laické i odborné veřejnosti řadu tematických přednášek a tvůrčích dílen.  

V rámci Pražské muzejní noci v MeetFactory splní SHAPE platforma hned několik těchto položek. V SHAPE prostoru ve foyer MeetFactory si návštěvníci mohou vzít aktuální katalog a podívat se na videoprojekci, která zachycuje činnost a současné umělce SHAPE.  

Co by ale laická nebo odborná veřejnost zajímající se o tvorbu elektronické hudby neměla určitě minout, je masterclass Dennise DeSantise, která začne v 20:00 v hudebním sále MeetFactory. Dennis DeSantis je autor knihy Making Music: 74 Creative Strategies for Electronic Music Producers a zároveň je vedoucí oddělení dokumentace ve firmě Ableton. V rámci své masterclass, která nedávno proběhla na festivalu CTM v Berlíně, kde sklidila zasloužený úspěch, nabídne rady a postupy, jak dělat správná kreativní rozhodnutí při přemíře možností, které nám současné prostředky nabízí, jak se skládáním vůbec začít, kde čerpat inspiraci nebo jak hudební nápady vůbec rozvinout a skladbu dotáhnout do vytouženého cíle. Masterclass bude trvat přibližně dvě hodiny.  

Hudební sál se poté otevře dalším dvěma jménům, která jsou spjata s SHAPE platformou: Inga Mauer a trio Apeiron Crew.

Inga Mauer je na ruské scéně už poměrně hodně známá, především díky svému působení v klubu Stackenschneider (Stacken), malém undergroundovém klubu v St. Petěrsburgu. Teď se o ní začíná konečně dozvídat i Evropa. Vyrůstala na Bunker Records, Cybernetic Broadcasting System (dnes intergalactic.fm), Trax a UR recordings, kde našla základy pro svou hudbu, jejímž základem je mix temných emocí, spalující atmosféra, a flirtování s širokou škálou žánrů (od industriálního techna, EBM, New Wave a disca).  

DJ trio Aperion Crew tvoří dvě holky z Dánska Sara Svanholm a Simone Øster, ke kterým se připojila Emma Blake ze Skotska. Všechny tři mají zároveň své sólové projekty, v rámci kterých spolupracovaly např. s Mama Snake, Smokey nebo Solid Blake. Trio je úzce spjato s Kodaňskou techno scénou, především s prostředím underground elektroniky. Své fanoušky si našly na festivalech jako Unsound, zazářily v známých klubech jako je londýnský prostor Corsica Studios nebo TBA Dresden. 

SHAPE umělkyně doplní česká hudebnice Anna Myschkin aka KinA, česká DJka, zpěvačka a producentka. Její hudba se často dostává na samotné hranice rytmů, ze kterých už nemusí být cesty zpět. Své posluchače často upoutává až hypnotickou atmosférou. 
   

Více:

http://shapeplatform.eu/artist/inga-mauer/
http://shapeplatform.eu/artist/apeiron-crew/https://www.facebook.com/annamyschkin/http://shapeplatform.eu/http://www.dennisdesantis.com/ 

Vstup je v rámci Pražské muzejní noci v MeetFactory zdarma.  

Koncert pořádá MeetFactory o.p.s.    

Další koncerty v produkci / koprodukci MeetFactory:
1.6.   Visible Cloaks (US) + Misty Picture (CZ)
19. 7. of Montreal (US)
13. 8. Bohemian Like You: Mac DeMarco (CAN)
15. 8. Perfume Genius (US) 
28. 9. Forest Swords (US)
13. 10. EMA (US)
14. 11. Mount Kimbie (UK)      

Více informací:
 
Šárka Maroušková → PR Manager → +420 723 706 249sarka.marouskova@meetfactory.cz    
Zuzana Kolouchová → PR  → +420 739 055 862zuzana.kolouchova@meetfactory.cz      

MeetFactory je v roce 2017 podporována grantem hl. m. Prahy ve výši 10.000.000 Kč.
     
TZ_SHAPE_Prazska_muzejni_noc.pdf