Instagram

Kudy k nám


MeetFactory, o. p. s.
Ke Sklárně 3213/15
150 00 Praha 5

GPS souřadnice:
50.053653
14.408441

Otevírací doba:
13:00 do 20:00 + dle večerního programu

Rap star Tommy Cash přiveze do MeetFactory porci extravagantního bizáru z východního bloku  

2. listopadu, Praha - MeetFactory Bizarní estonský rapper se v hledáčku objevil poprvé už před 3 lety, když skóroval v domácích výročních cenách, ale teprve v roce 2015 vzal útokem internet i evropskou hiphopovou scénu singly „ProRapSuperstar“ a „Leave Me Alone“. Letos v létě shodil zatím svojí největší bombu, track „Winaloto“ i s pořádně nervním klipem, který za první týden nasbíral skoro 2 miliony zhlédnutí. V sobotu 12. listopadu přijede Tommy i se svojí crew a sbírkou postsovětských rapů zbořit továrnu.

Místo v Lamborghini jezdí radši na koni, na tři pruhy a Big Mac nedá nedopustit a jeho trademark tvoří nezaměnitelné vzory peršanu. Rodák z Tallinnu, který si říká Tommy Cash, opravdu není jen dalším rapperem z východního bloku.  

S muzikou začal podle vlastních slov 25. listopadu 2011. Počáteční silnou inspiraci Kanye Westem a dalšími rapovými ikonami ale poměrně rychle přetavil do svérázného mixu trapu a elektroniky, který se i díky ironickým textům a nezaměnitelné ost-angličtině zatížené silným pobaltským přízvukem vymyká všem známým konceptům. V roce 2013 mu tenhle přístup na Estonian Hip-Hop Awards vynesl cenu pro nejlepšího nováčka roku. O rok později pak vychází dlouhohrající debut Euroz Dollaz Yeniz, jehož vydání provázejí excentrické videoklipy plné praštěných outfitů à la Borat a kontroverzních záběrů z díry jménem východní Evropa, které se okamžitě stávají hitem sociálních sítí (Euroz Dollaz Yeniz, 2014, Leave Me alone, 2015, Prorapsuperstar, 2015).
 

S ohledem na eklektický rukopis, estetiku stavějící na východoevropské exotice a všudypřítomnou nadsázku je možná zbytečné připomínat, že většinu scénářů ke svým klipům si tenhle multitalentovaný Estonec píše a režíruje sám. Tedy psal a režíroval, až do letošního léta, kdy se mu podle jeho vlastních slov podařilo shromáždit dost peněz i kreativních lidí na to, aby do světa vypustil megalomanskou parádu jménem Winaloto. Vizuálně opulentní bomba plná nahých těl o tom, že vyhrál v lotynce, posbírala na Youtube jen během prvního týdne skoro 2 miliony zhlédnutí a hlavu si nad ní mohli ukroutit recenzenti těch nejvýznamnějších hudebních periodik.
 

Real professional rap superstar Tommy Cash je teď zkrátka v životní formě, o čemž se můžete přesvědčit v sobotu 12. listopadu, kdy tahle bizarní návštěva z východu přijede se svojí crew rozsekat smíchovskou MeetFactory.    

Více informací:

tommycashworld.com
soundcloud.com/iamtommycash

Vstupenky:
290 Kč na 
www.meetfactory.cz
290 Kč (+ případné poplatky) v předprodejích

390 Kč na místě

Předprodeje:
Ticketportal, Ticketpro, 
www.goout.cz a www.meetfactory.cz   
Předprodej končí v den koncertu v 18.00.


Koncert pořádá MeetFactory o.p.s.


Další koncerty v produkci / koprodukci MeetFactory:

18. 11. Asaf Avidan (IL)
24. 11. Peder Mannerfelt (SE) + Hieroglyphic Being (US) + Gil Delindro (PT/DE)
26. 11. inc. no world (US)
2. 12. Kinetic w/ Pearson Sound (UK)
14. 12. Marissa Nadler (US) + Mary Lattimore (US)
15. 2. Tycho (US)
27. 2. Mitski (US)  MeetFactory je v roce 2016 podporována grantem hl. m. Prahy ve výši 10.000.000 Kč.

TZ - Tommy Cash.pdf