Instagram

Kudy k nám


MeetFactory, o. p. s.
Ke Sklárně 3213/15
150 00 Praha 5

GPS souřadnice:
50.053653
14.408441

Otevírací doba:
13:00 do 20:00 + dle večerního programu

MeetFactory se bude v únoru zdát popově- elektronický sen nizozemských Weval    

2. února, Praha – V MeetFactory se dne 16. února 2017 premiérově představí duo Weval. Výsledkem spolupráce talentovaných Nizozemců Harma Coolena a Merijna Scholteho je valivá, emotivní, zároveň ale velmi dynamická taneční hudba s citem pro epické melodie. Předskokanem kapely bude stále agilnější brněnský talent Leoš Hortl as HRTL.  
     


Weval tvoří duo talentovaných a mladých umělců z Nizozemí – Harma Coolena a Merijna Scholteho. Potkali se v roce 2010 ve filmovém průmyslu a brzy objevili své společné nadšení pro tvorbu elektronické hudby. Podařilo se jim spojit rozdílné hudební základy – Merijn hudební vkus byl utvářen poslechem soundtracků a trip-hopu, zatímco Harm byl spíše ovlivněn housem a jazzem – a vytvořit nový unikátní zvuk, který se objevil na prvním EP Half Age (2013). Nahrávka ukázala jejich zálibu v chytrém popu a tanečních beatech, který se dál rozvinul na dalším EP Easier (2014). V současnosti jsou Harm a Merijn na svém vrcholu a to paradoxně se svým loňským debutem nazvaném prostě Weval. V rámci svého evropského turné změnili také styl vystoupení a svou dj show obohatili o doprovod bubeníka.
 

Weval se své nahrávky zdráhají uzavírat jen do jedné škatulky elektronického žánru. Raději o své práci přemýšlejí jako o kumulaci hudby, která je inspirovala a utvářela – Radiohead, Pink Floyd, James Blake, Darkside nebo Portable Sunsets. V rámci toho je pochopitelné, že jejich tvorba oslovuje široké publikum.  
Jejich debutové album je podle časopisu Pitchfork dokonale poskládané, zároveň ale tajuplné a působivé. Média se netají svým obdivem k desce tohoto mladého dua, která ač debutová, je velmi vyspělá, jednotná a hlavně z ní vyzařuje pořádná dávka sympatické sebejistoty. V písních se střídá optimistická vlna letních večírků i melancholická skepse zimních nocí. S oběma náladami ale Weval pracují stejně působivě a nebojí se je kombinovat tak dokonale, že posluchač vnímá hudbu jako jeden kompaktní proud, celek vyprávějící příběh. Dvanáct skladeb debutového alba jsou jemné, sladké, ale nikdy přeslazené. Jejich struktura je sice popová, ale jedná se o pop, který jste slyšeli v polo-zapomenutém snu.  

Jako support Weval vystoupí i Leoš Hort alias HRTL, performer na modulární syntezátor a zakladatel brněnského kazetového vydavatelství Bükko Tapes. Od post-witch-housu k repetitivním rytmům s bohatými melodickými i zvukovými prvky; od ušpiněného housu s osmdesátkovým feelem, přes techno nebo temné bublavé beaty. Nikdy ale to samé – všechna jeho vystoupení a nahrávky jsou improvizované a 100% hardware. V roce 2015 získal HRTL cenu Anděl v Kategorii elektronická hudba.

Více:
www.soundcloud.com/weval
www.facebook.com/wevalmusic/
www.bumbumsatori.org/artists/hrtl/       

Vstupenky:

290 Kč na stránkách www.meetfactory.cz
290 Kč (+ případné poplatky) v ostatních předprodejích
390 Kč na místě  

Předprodeje:

Ticketportal, Ticketpro, GoOut.cz a 
www.meetfactory.cz 
 

Koncert pořádá MeetFactory o.p.s.  

Další koncerty v produkci / koprodukci MeetFactory:
27. 2. Mitski (US) + Personal Best (UK)
10. 3. Radio 1 uvádí: P Money (UK), Smack (CZ), Nobodylisten (CZ)
24. 3. Kinetic w/ Planet Giegling
29. 3. Shobaleader One (UK)
29. 5. Angel Olsen (US)
13. 8. Mac DeMarco (CA)      

Více informací:
 
Šárka Maroušková → PR Manager +420 723 706 249 sarka.marouskova@meetfactory.cz

Zuzana Kolouchová
→ PR
+420 739 055 862 zuzana.kolouchova@meetfactory.cz      


MeetFactory je v roce 2017 podporována grantem hl. m. Prahy ve výši 10.000.000 Kč.
 
TZ_Weval_final.pdf