Instagram

Kudy k nám


MeetFactory, o. p. s.
Ke Sklárně 3213/15
150 00 Praha 5

GPS souřadnice:
50.053653
14.408441

Otevírací doba:
13:00 do 20:00 + dle večerního programu

20 let Amanita Design: Floex Ensemble, DVA, Floex DJ

Ke Sklárně 3213/15, Praha MeetFactory

3. 10. 20:00

České herní studio Amanita Design má letos 20. narozeniny a už 3. října je s vámi oslaví v MeetFactory spolu s Floexem (Ensemble) a kapelou DVA, autory ceněných soundtracků k celosvětově úspěšným hrám jako Machinarium, Botanicula či Samorost 3. V rámci obou živých koncertů se můžete těšit na průřez jejich autorskou tvorbou i na několik vybraných skladeb z amanitích her. Večer pak uzavře Floex se svým tanečním DJ setem!


Floex Ensemble
Tomáše Dvořáka aka Floexe není potřeba v kontextu studia Amanita Design nijak rozsáhle představovat. Amanitě popřeje k dvacetinám se svým nejnovějším projektem Floex Ensemble - sextetem složeným ze smyčců, dechů, vibrafonu a elektroniky. Zazní např. skladby ze soundtracků oblíbených her Machinarium a Samorost 3, ale i z Floexových autorských alb Portrait of John Doe či Zorya. Repertoár v úpravě pro tento neoklasický sextet vznikl ve spolupráci s Janem Šiklem (Zabelov Group / Glorchestra), na místě ensemble doprovodí bubnující robot Josef.


DVA
České duo DVA ve složení Bára Ungerová a Jan Kratochvíl existuje od roku 2006. Od vzniku vydali 3 studiová alba Fonók v roce 2008, Hu 2010, Nipomo v roce 2014. Posledních 10 let svého působení se ale věnovali převážně tvorbě hudby a ozvučení počítačových her. Se studiem Amanita Design vytvořili herní bestseller Botanicula, dětskou grotesku Chuchel a naposledy se vrhli do neprobádaných vod psychedelického hororového žánru ve hře Happy Game. Zatím posledním kapelním albem, které vyšlo pod domácím labelem Label Home Table, byla v roce 2014 deska Nipomo. V MeetFactory DVA zahrají energický živý svět včetně několika nových skladeb z jejich právě chystané studiovky, na které se mimo jiné podílí britský producent Tim Brinkhurst známý díky spolupráci s kapelou Young Fathers.


Floex DJ
Pokud Floexe znáte z jeho desek či živých vystoupení jako atmosferika a melancholika, v případě DJ setu čekejte zcela něco jiného. Tomáš servíruje pestrobarevný styl plný energie a extatických okamžiků, který neztrácí hloubku ani v rovině taneční hudby. Floexovy sety oscilují mezi elektronikou, technem či deep housem. I když jsou jeho DJ sety zcela jiné, než jeho autorská tvorba, čas od času je zde možné zachytit něco z jeho remixů, které se tanečním vlivům neubránily. Floexovu hudbu remixoval např. samotný Max Cooper,  legendární Orbital, holandští Deltawerk nebo Olaf Stuut.


Harmonogram:
19:00 doors open
20:00 Floex Ensemble
21:40 DVA
23:10 Floex DJ set


Vstupenky:
290 KČ na webu MeetFactory a v síti GoOut
350 KČ na místě 

Před návštěvou MeetFactory doporučujeme náhlédnout do sekce Informace pro návštěvníky.