Instagram

Kudy k nám


MeetFactory, o. p. s.
Ke Sklárně 3213/15
150 00 Praha 5

GPS souřadnice:
50.053653
14.408441

Otevírací doba:
13:00 do 20:00 + dle večerního programu

7. NAROZENINY RADIA WAVE: LAPALUX, KARAOKE TUNDRA A DALŠÍ

Ke Sklárně 3213/15, Praha MeetFactory

12. 1. 19:00

7. narozeniny Radia Wave: Lapalux a Karaoke Tundra Radio Wave slaví 7 let, a proto zve své příznivce na party v sobotu 12. ledna do pražské MeetFactory. Narozeninová oslava představí hned několik ikon současné mladé elektronické scény a především zahraniční hosty. Poprvé v Česku živě vystoupí Lapalux, vycházející hvězda z britských ostrovů a chráněnec prestižního labelu Ninja Tune.

Předskakovat bude slovenský beatový hračička Karaoke Tundra a DJs Radia Wave. O speciální vizuální projekci se postará Lunchmeat. A co je nejdůležitější, vstupné v předprodeji vyjde jen na necelou stovku.

Lapalux
Vrcholem podzimního Radio Wave Stimul festivalu mělo být vystoupení Flying Lotuse. koncert byl však jeho managementem zrušen. Na novém termínu jeho show v Praze pracujeme a jako náplast vám nabídneme v rámci oslav narozenin Radia Wave jeho talentovaného kolegu, který měl spolu s ním už v listopadu vystoupit,“ uvedl hudební dramaturg Radia Wave Aleš Stuchlý.

Třiadvacetiletý Stuart Howard už pár let tvoří a vydává EPčka pod jménem Lapalux. Mezi svoje tučné beaty Lapalux lapá smyčky R'n'B vokálů, analogové praskání i zastřený glitch-soul. Do houpavé letní atmosféry pašuje nekompromisně rozkývané kadence a popové dekonstrukce, jež připomínají ty ujetější počiny Aphexe Twina.

Abstraktní (nebo též instrumentální) hip hop se stal jedním z nejsvobodnějších stylů současné elektroniky – plejáda tvůrců, z nichž většina se pohybuje kolem kalifornského kolektivu Brainfeeder, klubu Low End Theory a jeho patrona Flying Lotuse, ve svých kompozicích používá nepřebernou paletu zvuků a při hledání stylových východisek se zdaleka neomezuje jen na rejstřík klubové elektroniky, ale transcenduje do soulu, jazzu i ambientu.

Karaoke Tundra
Karaoke Tundra, ukrajinský producent žijící na Slovensku, je zakladatelem labelu Surreal Madrid, v poslední době zaujal třeba spoluprací s rapperem Peťo Tázokem, remixováním pro skupinu DVA nebo kolaborací s Bonusem na jeho první desce Konec civilizace. Z tohoto výběrového výčtu je cítit, jakým způsobem se během let jeho produkce proměňuje. Z abstraktnějších kompozic zkrátka stále evidentněji tíhne k hiphopovým beatům a rytmickému žonglování. Karaoke Tundra má v sobě pořádnou porci hudební podivnosti. Projevuje se to pokroucenými zvuky, kterými své beaty koření, a množstvím samplů ze zapomenutých televizních seriálů či filmů. Karaoke Tundra tak nenápadně odkazuje ke starší tvorbě labelu Warp Records nebo k vlně glitch hopu.

Program
19:00 otevření prostoru
20:00 DJ Soul Hunter - Radio Wave
21.30 Karaoke Tundra
23.00 Lapalux
00.30 DJ Heisenberg a DJ Bohr - Radio Wave
7. narozeniny Radia Wave:  LAPALUX, Karaoke Tundra a další  12. 1. / 19:00  

MeetFactory  99 Kč v předprodeji - pouze SMS vstupenkou:  SMSticket.cz199 Kč na místě   Více info:www.facebook.com/croradiowave#!/events/484798828237643/