Instagram

Kudy k nám


MeetFactory, o. p. s.
Ke Sklárně 3213/15
150 00 Praha 5

GPS souřadnice:
50.053653
14.408441

Otevírací doba:
13:00 do 20:00 + dle večerního programu

AFTER THE FUTURE: večer performance

Ke Sklárně 3213/15, Praha MeetFactory

19. 12. 18:00

Residents and Aliens: Otevřené ateliéry rezidentů, večer performance a filmových projekcí
Večer performance jako součást výstavy AFTER THE FUTURE

Performance: Darina Alster (CZ), Aleš Čermák a Klára Jirková (CZ), Matyáš Chochola (CZ), Sara Maggenheimer (US), Emmeline de Mooij (NL), Daniel Vlček (CZ), Kateřina Zochová (CZ), Veronika Slámová (CZ)

Kurátorky: Zuzana Jakalová, Karina Pfeiffer Kottová
Produkce: Barbora Podobská

V pátek 19.12. od 18 hod se v MeetFactory uskuteční večer performance, který je klíčovou součástí výstavy AFTER THE FUTURE. Autory výstavy jsou dva nizozemští umělci, Emmeline de Mooij a Adriaan Mellegers, kteří jsou v MeetFactory na čtyřměsíčním rezidenčním pobytu. Inspirací k jejich společnému projektu jim byla slohová různorodost typická pro pražskou scenérii, přičemž je nejvíc zaujala architektura funkcionalismu a brutalismu. Všímali si jednotlivých prvků a fragmentů, které vyňali z kontextu, a následně umístili do nového. Osvobodili je tedy od všech dosavadních historických souvislostí a zaměřili se na výpravnou schopnost jejich čistě vizuálních vlastností. Nový příběh, který tyto prvky vypráví, je o možnostech naší budoucnosti, a autoři na jeho základě zhmotnili své vize do téměř sci-fi scenérie.

Jednotlivá díla jsou pojata jako takřka divadelní scény a dávají tak prostor k oživení performativními gesty. A právě toho se ujali umělci Darina Alster, Aleš Čermák a Klára Jirková, Matyáš Chochola, Sara Maggenheimer, Emmeline de Mooij, Daniel Vlček a Kateřina Zochová. Svými performancemi budou volně reagovat na téma výstavy. Budou pokračovat ve vyprávění příběhu a rozvíjet představy o možných následcích naší minulosti a přítomnosti.  Každý autor do tématu promítne svůj osobitý umělecký přístup, který mu je nejbližší. Scéna tak ožije pestrou škálou výrazových prostředků. 

Texty k výstavě: Kurátorský text