Instagram

Kudy k nám


MeetFactory, o. p. s.
Ke Sklárně 3213/15
150 00 Praha 5

GPS souřadnice:
50.053653
14.408441

Otevírací doba:
13:00 do 20:00 + dle večerního programu

Afterparty United Islands of Prague

Ke Sklárně 3213/15, Praha MeetFactory

25. 6. 22:00

Poslední červnovou sobotu bude MeetFactory hostit afterparty festivalu United Islands of Prague. O zábavu až do pozdních ranních hodin se postarají naděje současné hudební česko-slovenské scény. Lepší tečku za čtyřdenním svátkem hudby byste nevymysleli!  

VR/ Nobody (CZ) 

Temné, downtempové a minimalistické duo svůj první koncert odehrálo právě díky pozvání pořadatelů United Islands of Prague v klubu MeetFactory v červnu 2014. Od té doby melancholický projekt z Prahy, v němž zpěváka Václava Roučka doplňuje producent Jakub Strach aka DJ Nobodylisten vydal nejen album Yet, nominované na žánrovou cenu Anděl, ale díky nadšené porotě uspěl i v třetím ročníku soutěže Českého rozhlasu Czeching, která si klade za cíl objevovat mladou hudbu s exportním potenciálem. Dvojice, o které se hovoří jako o průkopnících alternativního R ́n ́B u nás, svá vystoupení pojímá jako komplexní audiovizuální zážitek a nejinak tomu bude i tentokrát. Hudba končící noci a neuvadající ambice.

Bulp (SK) 
Cesta vzhůru mladého nadějného producenta a občasného DJe Sama Štefance (který se pod alter egem Bulp schovává) byla strmá. V polovině loňského roku mu vyšel debutový singl, na podzim pak první EP Endian ­ a i to stačilo k získání nejprestižnější slovenské ceny Radio Head Awards za Objev roku. Jeden z největších talentů současné slovenské elektronické scény už jako dítě hrál na klavír a s prvním hudebním softwarem se prý seznámil v jedenácti letech. Melodické linky nezapřou oblibu Mount Kimbie či Bonoba, úderné rytmy zase inspiroval Moderat. A s pozváním letos neváhal ani největší slovenský festival Pohoda.  

Nèro Scartch (CZ) 

Zpěvák a všestranný muzikant Jakub Svoboda si poprvé sedl za bicí už ve třech letech a brzo na to také přišel ke své přezdívce. Dnes je mu jednadvacet, má za sebou účast v punkové, jazzové i metalové kapele, několik vydaných alb a od bicích se přesunul ke klávesám, za kterými stojí v Android Asteroid a hlavně v stále populárnějších Mydy Rabycad, se kterými si letos zahrál i v Koreji a slavném festivalu v Glastonbury. Na sklonku minulého roku k tomu přidal první sólové album Piece of My Life, které s letošním jarem vygenerovalo i do koncertní podoby. Ta spojuje klenuté nazdobené melodie s tvrdými rockovými riffy a prozrazuje oblibu kapel, jako jsou Nine Inch Nails, Pendulum či The Prodigy, ale nevyhýbá se ani méně agresivním polohám jaké mají IAMX. Na to, že je Nèro Scartch vlastně teprve na úplném začátku, docela úctyhodná bilance.  

Line-up:

22:30-23:30 VR/Nobody
00:00-01:00 Bulp
01:30 - 02:30 Nero Scartch  

VSTUP ZDARMA