Instagram

Kudy k nám


MeetFactory, o. p. s.
Ke Sklárně 3213/15
150 00 Praha 5

GPS souřadnice:
50.053653
14.408441

Otevírací doba:
13:00 do 20:00 + dle večerního programu

AIRSHIP (UK), EASTERN CONFERENCE CHAMPIONS (US)

Ke Sklárně 3213/15, Praha MeetFactory

4. 10. 20:30

„Dvoják“ britské kytarovky Airship a jejich amerických protějšků Eastern Conference Champions (známých mj. ze soundtracku Twilight ságy: Zatmění) se odehraje v úterý 4. října v MeetFactory. Obě kapely se představí českému publiku poprvé, Airship tak učiní v rámci turné k dlouho očekávané debutové desce Stuck In This Ocean.

Manchesterští mladíci Airship o sobě dali světu vědět s prvním EP Spirit Of The Beehive v roce 2008. Následovala turné s The Editors, Biffy Clyro nebo The Joy Formidable, ale kapela nechtěla nic uspěchat. Svůj „velký třesk“ si proto naplánovali až na letošní rok – po ochutnávkovém singlu Kids na podzim přichází vyzrálý debut Stuck In This Ocean. Ten produkoval Dan Austin, známý ze spolupráce s Doves, za pomoci Chrise Urbanowitze z The Editors. Teprve 22-letá čtveřice na něm „zeštíhluje“ svůj zvuk a neskrývá hitparádové ambice … vychytejte si je v rozletu kariéry, ještě než pro ně budou pražské kluby příliš malé!

Novou desku a koncertní materiál mají také Eastern Conference Champions, nebo zkráceně ECC. Letos v dubnu vydali druhé album Speak-ahh, na kterém se odrazili od zvuku čtyři roky starého debutu Ameritown produkovaného Owenem Morrisem (Oasis, The Verve). Loni se kapela dostala na výsluní díky zakomponování jejich písně A Million Miles an Hour na soundtrack filmu Twilight sága: Zatmění po boku kapel jako Vampire Weekend nebo Muse. To jim přineslo nové publikum, ale také postavilo před dilema jak se posunout dál. Zatím to vypadá, že kapela s novou deskou nastartovala správným směrem – pozitivní recenze se jen sypou a na část podzimního evropského turné vyráží ECC se slavnými The Get Up Kids.

Vstupenky za 240 Kč + poplatky v předprodejích TicketportalTicketpro Ticketstream.

Doors: 290 CZ

KStart: 20.30