Instagram

Kudy k nám


MeetFactory, o. p. s.
Ke Sklárně 3213/15
150 00 Praha 5

GPS souřadnice:
50.053653
14.408441

Otevírací doba:
13:00 do 20:00 + dle večerního programu

Alkinoos Ioannidis (GR)

Ke Sklárně 3213/15, Praha MeetFactory
Partneři
Alkinoos Ioannidis (GR)Alkinoos Ioannidis (GR)

24. 5. 20:00

“Co bych si vzal do malého kufříku? Co bych si chtěl uchránit ze země a ze svého starého já, které bych za sebou zanechával?”

Alkinoos Ioannidis, skladatel písní a interpret, patří k těm nejoblíbenějším řeckým hudebníkům. Svou hudbu, která v sobě pojí vlivy řecké a kyperské společně s prvky hudby byzantské, klasické a rockové, doprovází jedinečným hlasovým projevem. Tím oslovil mezinárodní řeckou komunitu a v roce 2012 se mu podařilo vydat svou první světovou desku, Local Stranger. Album The Small Suitcase posunuje jeho tvorbu až za hranice Řecka, neboť tato země 
se neustále nachází v centru nebývalé  ekonomické a uprchlické krize. Alkinoos věnoval tuto desku “jak těm, kteří byli nuceni opustit svou vlast, tak i těm, kteří mají pocit, že je jejich vlast opouští”. Inspiraci pro písně našel v situacích, se kterými se musí běženci potýkat poté co uprchnou od toho jediného, co kdy ve svém životě poznali. “Jak si má člověk zvolit, co je opravdu důležité? Může si snad s sebou zabalit všechny vzpomínky? Všechny chvíle štěstí i bolesti, ty chvíle, které ho dělají tím, kým je?“

Alkinoos vydal již přes 50 desek, sólových i vytvořených ve spolupráci, a stejně tak jako jeho tvorba je bohatý i seznam zahraničních cest, které podnikl. Svá turné pořádal ve velkých evropských městech, po USA i dále. Mezi nejlepší vystoupení bychom zařadili ta na festivalu Celtic Connections, v newyorských Madison Square Garden a The Lincoln Centre, v londýnské Queen Elizabeth Hall a Union Chapel, s Berlínskými filharmoniky, v amfiteátrech na Akropoli i v Epidauru, s RNSO a Sankt Petěrburskou filharmonií. S letošní tour “The Small Suitcase” zavítá mimo jiné do Austrálie, Německa, Francie, Belgie, Švýcarska, České republiky nebo Lucemburska.

Na těchto cestách bude Alkinoos doprovázen výbornými řeckými sólisty. Jedná se o ojedinělé spojení tvůrčích osobností, které se při každém svém setkání snaží najít nový přístup k hudebnímu aranžmá.

Alkinoos Ioannidis: zpěv, akustická kytara, kyperská loutna

Yiorgos Kaloudis: akustické violoncello, krétská lyra
Manolis Pappos: buzuki, kyperská loutna
Fotis Siotas: housle
Dimitris Tsekouras: kontrabas

Pouze na tomto pražském koncertě Alkinoos Ioannidis zazpívá několik písní spolu s českým vokálním souborem Philokallia Ensemble.

Více informací:
www.alkinoos.gr
www.kaloudis.info
www.philokallia.com


Kontakt: 
www.philokallia.com, info@philokallia.com

Vstupenky:
500 Kč
na www.meetfactory.cz (viz výše)
550 Kč na místě

Pro VIP vstupenky prosím kontaktujte 
info@philokallia.com nebo 776 561 698.