Instagram

Kudy k nám


MeetFactory, o. p. s.
Ke Sklárně 3213/15
150 00 Praha 5

GPS souřadnice:
50.053653
14.408441

Otevírací doba:
13:00 do 20:00 + dle večerního programu

Aluminiová královna | Lihovar

Ke Sklárně 3213/15, Praha MeetFactory

9. 7. 20:00
8. 7. 20:00
7. 7. 20:00
2. 7. 20:00
1. 7. 20:00
30. 6. 20:00

„Děda mi kdysi říkal, že až se tady ďábel vyřádí, zaplaví celou oblast mořem. Pod námi je všude ropa. Jednou ji vytěží a zůstanou po ní prázdná místa. Země se začne propadat.”

30. června 2021, pozdě večer. Sonda Amal Spojených arabských emirátů, první meziplanetární projekt arabského státu, úspěšně vyslala data o atmosféře a povrchu Marsu. „Naším cílem je dát všem Arabům naději, že jsme schopni konkurovat zbytku světa,” řekl k tomu saudskoarabský premiér. Amal v překladu znamená naděje a stejné jméno nesla podvyživená holčička, jejíž fotografie v New York Times se stala symbolem hladomoru v Jemenu, za který je Saudská Arábie odpovědná. Uběhlo 26,5 roku od začátku první rusko-čečenské války a 922,5 roku ode dne, kdy vojáci vyplundrovali město Ma'arat an-Numán v Sýrii. Jedna Češka slaví ve svém pražském bytě o samotě své třiatřicáté narozeniny. Elza, původem z Grozného, dnes slaví své sedmaapadesátiny, neznámo kde. Soucit s bolestí těch, kteří se narodili v nesprávné době na nesprávném místě a vlastní bolest zubů.

Inspirovano stejnojmennou knihou Petry Procházkové, kterou napsala během svého pobytu v Grozném v průběhu první rusko-čečenské války.

Scénář: Matěj Samec a Apolena Vanišová
Režie: Apolena Vanišová
Dramaturgie: Matěj Samec
Scéna: Apolena Vanišová, Pavel Havrda, Johana Střížková
Kostýmy: Johana Střížková 
Hudba: Michaela Švédová
Light design: Pavel Havrda
Produkce: Magda Juránková
Inspice: Andrea Černá 
Foto: Adéla Vosičková

Hrají: Johana Schmidtmajerová, Zajnap Albastová / Hana Müllerová, Johana Střížková

Premiéra: 19. 3. 2019

Představení probíhá v areáluLihovar. Nejbližsí tramvajová zastávka je Lihovar, ze které se vrátíte pár desítek metrů. Vchod do areálu je zhruba naproti MeetFactory, otevírá se v 19:00. V areálu je bar, kde si můžete koupit pivo limo. 

Ohlasy:
Česká televize: reportáž
Český rohlas Wave: profil

„Inscenace stojí především na excelentním výkonu Johany Schmidtmajerové. Charismatické herečce se daří věrohodně proplouvatmezi komickými i tragickými okamžiky hry. Její přednes je přirozený (v prvním monologu až mírně naturalistní), avšak právě skrze svou nestrojenost dává vyniknout symbolicky laděným prvkům výpravy a hudebního doprovodu.” – Marta Harasimowicz, A2 kulturní čtrnáctideník

„Syrové drama složené z každodenních životních situací v místech bolestmi a utrpením sužovaných [pojaté] s nenápadnou, leč celé představení trvající, neutuchající naléhavostí. Obrovská ženská síla, jež vyzařuje Johana Schmidtmajerová, je sympaticky intenzivním zážitkem. Přesto nepřekoná všudypřítomnou bezvýchodnost, kterou inscenace předává divákovi (…)” – Lukáš Holubec, iDivadlo

„Inscenace Aluminiová královna je jedním z nejvýraznějších počinů nejen pražské MeetFactory v tomto roce, ale i české nezávislé performanční scény jako takové. Při jejím vzniku se spojilo několik výrazných osobností pražské umělecké scény, které inspirovány zpověďmi Petry Procházkové žen v poválečném Čečensku začátkem tohoto tisíciletí - knihou Aluminiová královna - vytvořily mimořádné jevištní dílo propojující hereckou akci, slovo, zpěv, zvuk a výrazné výtvarné působení." Vladimír Hulec, Taneční zóna

Vstupné:

300 Kč
200 Kč pro studenty a občany s trvalou adresou na Praze 5

Z důvodů nařízení vlády je nutné se před vstupem do areálu prokázat:
1) negativním PCR testem (max 7 dní starým) nebo 
2) negativním antigenním testem (max 72 hodin) nebo 
3) certifikátem Ministerstva zdravotnictví o provedeném očkování nebo
4) divák / divačka 
prodělal laboratorně potvrzené onemocnění COVID-19, uplynula u ní doba izolace podle platného mimořádného opatření Ministerstva zdravotnictví a od prvního pozitivního POC antigenního testu na přítomnost antigenu viru SARS-CoV-2 nebo RT-PCR testu na přítomnost viru SARS-CoV-2 neuplynulo více než 90 dní, přičemž se musí jednat o osobu bez klinických příznaků onemocnění COVID-19.

V případě dotazů nás neváhejte kontaktovat na sales@meetfactory.cz 
Pokud se tyto nařízení v průběhu sezóny změní, budou všichni se zakoupenou vstupenkou či rezervací o tom informováni emailem. 
Děkujeme :) 


Rezervace na rezervace.divadlo@meetfactory.cz    
Chcete darovat divadlo? Celoročně nabízíme možnost lístek proměnit v dárkový voucher.
 

Do Divadla MeetFactory můžete vzít své anglicky mluvící přátele.

Délka trvání: 1 hodina 5 minut bez přestávky 

 

Inscenace vznikla za podpory Státního fondu kultury ČR. 

Repríza 13. 10. 2019 byla podpořena Nadací života umělce


MeetFactory je v roce 2020 podporována grantem hl. m. Prahy ve výši 10.000.000 Kč.