Instagram

Kudy k nám


MeetFactory, o. p. s.
Ke Sklárně 3213/15
150 00 Praha 5

GPS souřadnice:
50.053653
14.408441

Otevírací doba:
13:00 do 20:00 + dle večerního programu

Art Akademie SA: Robotické tělo

Ke Sklárně 3213/15, Praha MeetFactory

20. 5. 17:30 - 19:30

V letním semestru Art akademie se tentokrát zaměříme na souvislosti současného umění s designem. Vyzkoušíme si metody a postupy jednotlivých uměleckých směrů, seznámíme se s umělci a ponoříme se do dobrodružství tvorby. Výsledkem našeho snažení obohatíme šatník či šperkovnici, nebo zkrášlíme ulice či stěny našeho příbytku. Kreativitě se meze nekladou. Krásu i ošklivost umění budeme vnímat na sobě, kolem sebe i v sobě skryté i zjevné podle vlastního uvážení a chuti. Život je o tvorbě. Umění je život.

Robotické tělo
Performance je změna dosavadní situace těla a tím i prostoru, vybočení z běžné reality. Performer se stává někým jiným, můžeme být jiným člověkem, hrdinou, bytostí, oživlým předmětem, myšlenkou nebo principem. Budeme se bavit o možnostech projevu v postmoderním světě: mluvících automatech, vibrujících kostýmech , třetím pohlaví, robotech atd. Zvuk, hudba a vibrace jako jiná forma komunikace, nová společnost vyžadující přizpůsobení těla. Vyrobíme si vlastní kostým a vyzkoušíme jeho účinek metodou performance na vlastní kůži.

Lektorka: Darina Alster

Podmínky účasti účasti Art akademie jsou následující
1. zúčastnit se mohou lidi 12-19 (20) let POKUD vyplní přihlášku a zaplatí registraci do Studentských akademií 500 Kč nejpozději na začátku workshopu
2. osoby starší 19 let mohou navštěvovat workshopy za podmínky, že:
- se zaregistrují na našich stránkách předem
- bude kapacita
- zaplatí-li za každý workshop jednorázový poplatek 250 Kč před workshopem

DĚLEJ, CO TĚ BAVÍ na workshopech se Studentskou akademií. Více informací na 
www.studentska-akademie.cz