Instagram

Kudy k nám


MeetFactory, o. p. s.
Ke Sklárně 3213/15
150 00 Praha 5

GPS souřadnice:
50.053653
14.408441

Otevírací doba:
13:00 do 20:00 + dle večerního programu

Artist Talk: Claudia Joskowicz & Sara Reisman

Ke Sklárně 3213/15, Praha MeetFactory

14. 6. 18:30

Přijďte se podívat na naši výstavu Ztvárnění klidu! Otevřena bude do 28. srpna a součástí programu bude i komentovaná prohlídka a diskuze s kurátorkou Sarou Reisman a umělkyní Claudií Joskowicz 14. června od 18:30.  

Ztvárnění klidu
 představuje skupinu vizuálních a performativních umělců (Rehan Ansari, Nicolás Dumit Estévez,  Brendan Fernandes, Yoko Inoue, Claudia Joskowicz, Kirsten Justesen, Clifford Owens, Jan Pfeiffer, Emily Roysdon a Roman Štětina), kteří se věnují nehybnosti, pozastavení a zpomalení v performativním kontextu. Na výstavě využívají taková gesta, jako jsou odklon, předklon a záklon, jimiž potlačují naše očekávání kontinuity tanečních a divadelních kompozic a linií pohybu a myšlení. Výstava naznačuje, že nečekané (pohybové) rozruchy mohou generovat politický a emoční potenciál jak u umělce, tak i u diváka.
 

Sympathy for the Devil
Claudie Joskowitz je zasazen do bytového domu v bolívijském La Paz. Odvíjí se téměř nepostřehnutelně v rámci dvou linií sledování kamerou, zachycující nesnadné, nicméně každodenní setkávání dvou sousedů, kteří žijí paralelní životy. Jedním z nich je polský židovský uprchlík, který přijel do La Paz během 2. světové války, a druhým je Klaus Barbie, známý v nacistické straně jako Řezník z Lyonu, který žije v Bolívii pod přijatým jménem Klaus Altman. Bezděčný vztah mezi těmito dvěma sousedy je typickým příkladem Židů a nacistů, kteří hledali azyl v Latinské Americe a dokázali žít v relativním klidu. Soužití lze pokládat za další formu klidu, mezi nacistou a Židem.
 

Sara Reisman
je uměleckou ředitelkou Shelley & Donald Rubin Foundation v New Yorku, která podporuje umělecké a kulturní aktivity zabývající se tématem sociální spravedlnosti. Základem jejího působení je podpora přístupu k uměleckým a kulturním aktivitám v rámci nezávislého uměleckého prostoru The 8th Floor, který byl založen v roce 2010 a kde se pravidelně konají nejrůznější umělecky zaměřené události a výstavy.
 

Claudie Joskowicz
 (žije a tvoří v New Yorku a bolivijském Santa Cruz) nabízí prostřednictvím svých děl nový pohled na historické události a jejich dopad na krajinu. V jejích videích a instalacích provází pohyb kamery diváka filmovým prostorem, ve kterém znovuožívají a jsou nově zakotvovány historické události její rodné Latinské Ameriky. Joskowicz se tak originálním způsobem zaměřuje na způsoby, jakými technologie zprostředkovává a redefinuje pojmy jako je historie a paměť.

VSTUP ZDARMA.