Instagram

Kudy k nám


MeetFactory, o. p. s.
Ke Sklárně 3213/15
150 00 Praha 5

GPS souřadnice:
50.053653
14.408441

Otevírací doba:
13:00 do 20:00 + dle večerního programu

Autoatlas Ukrajiny (IV.)VYPRODÁNO

Ke Sklárně 3213/15, Praha MeetFactory

24. 7. 20:30

Autoatlas Ukrajiny – IV. repríza

Začínáme ve 20:30 na (A)VOID Floating Gallery (http://goo.gl/lxPz9F) na Náplavce.
Přijďte prosím nejpozději v 20:00 hodin.

Poté, co jsme z okolního vzduchu vyhmátli obraz krajiny, černobílý industriál, který se přes svou zatuhlost nezdá být zase tak mrtvý, nezbylo nám než odsud odjet. Při překonávání té samé vzdálenosti pokaždé zafungují ty samé receptory, obnovuješ jakoby palubní deník, jenž se po dlouhé době setřel a ztratil jasnost, proto je třeba ho čas od času navrátit k životu. To všechno se ukládá do jakéhosi katalogu: zaznamenáváš a označuje pro sebe každou zatáčku, každé parkoviště, domy u tratě, vzdálenosti mezi benzinkami a bary, ceny na benzinkách a v barech, pracovní dobu čerpadlářů a prostitutek, které tu všichni znají, každý rozbitý náklaďák s vyvrhnutými vnitřnostmi, každou postavu na křižovatce, každý pohřební průvod, jejž není možné předjet, takže vzniká dojem, že nepřetržitě jedeš za pohřebním průvodem, přičemž nemáš možnost dostat se před něj a podívat se, co ve skutečnosti začíná tam, kde končí život.“

Poslední premiéra sezóny bude mít podobu site-specific road-tripu! Start bude na Náplavce, kde diváci nastoupí na loď, přeplují Vltavu a dostanou se do míst, která zůstávají Pražanům jinak většinou utajena. Vystoupí se u Lihovaru, další část programu proběhne na letní scéně baru U Kozy a vše vyvrcholí v MeetFactory. 

Text této svěží letní open-air inscenace vychází z povídkové tvorby současných ukrajinských autorů Serhije Židana (Big Mac), Oksany Zabužko (Polní výzkum ukrajinského sexu a Sestro, sestro) a Juryje Vynnyčuka (Chachacha). Tito u nás neprávem jen okrajově známí autoři reflektují každý svým osobitým postmoderním stylem paradoxy východní postindustriální společnosti a jejich poutavé, většinou kratičké příběhy, se často odehrávají na cestě. 

Naloďte se s námi a poznejte blázny, bohémy, intelektuály a alkoholiky našich východních sousedů!

Režie: Ewa Zembok
Výprava: Jana Hauskrechtová
Dramaturgie: Matěj Samec
Produkce: Dominika Andrašková
Hrají: Viktorie Čermáková, Šimon Krupa, Dana Marková, 
Tomáš Havlínek nebo Jiří N. Jelínek, Jacob Erftemeijer  

Studentská sleva! Vstupenky za 250 korun. 

Důležité upozornění!
Vstupenky se prodávají POUZE přes internet a na místě bude jen doprodej podle volné kapacity.