Instagram

Kudy k nám


MeetFactory, o. p. s.
Ke Sklárně 3213/15
150 00 Praha 5

GPS souřadnice:
50.053653
14.408441

Otevírací doba:
13:00 do 20:00 + dle večerního programu

Autoatlas Ukrajiny XI.

Ke Sklárně 3213/15, Praha MeetFactory

18. 6. 20:00

Autoatlas Ukrajiny
                                                                        Premiéra:  3. 7. 2014

Text této letní inscenace, kterou jsme poprvé uvedli loni v létě a získali za nic ocenění festivalu Next Wave a označení Sukces léta v Divadelních novinách, vychází z povídkové tvorby současných ukrajinských autorů Serhije Žadana (Big Mac), Oksany Zabužko (Polní výzkum ukrajinského sexu a Sestro, sestro) a Juryje Vynnyčuka (Chachacha). Tito u nás neprávem jen okrajově známí autoři reflektují každý svým osobitým postmoderním stylem paradoxy východní postindustriální společnosti a jejich poutavé, většinou kratičké příběhy, se často odehrávají na cestě. 

Začínáme na smíchovské Náplavce, kde diváci nastoupí na loď, společně s herci přeplují Vltavu a dostanou se do míst smíchovského přístavu mezi staré i moderní hausbóty. Tyto prostory zůstávají Pražanům jinak většinou zcela utajeny. Vystoupí se u Lihovaru, další část programu proběhne na letní scéně baru U Veselé kozy, který po požáru obnovil svou činnost a stal se z hospody čtvrté kategorie místem pořádání různých výstav a koncertů. Inscenace vyvrcholí v MeetFactory, hrát se bude na dvorku u Letního kina, v divadelním sále i v galerii.

„Poté, co jsme z okolního vzduchu vyhmátli obraz krajiny, černobílý industriál, který se přes svou zatuhlost nezdá být zase tak mrtvý, nezbylo nám než odsud odjet. Při překonávání té samé vzdálenosti pokaždé zafungují ty samé receptory, obnovuješ jakoby palubní deník, jenž se po dlouhé době setřel a ztratil jasnost, proto je třeba ho čas od času navrátit k životu. To všechno se ukládá do jakéhosi katalogu: zaznamenáváš a označuje pro sebe každou zatáčku, každé parkoviště, domy u tratě, vzdálenosti mezi benzinkami a bary, ceny na benzinkách a v barech, pracovní dobu čerpadlářů a prostitutek, které tu všichni znají, každý rozbitý náklaďák s vyvrhnutými vnitřnostmi, každou postavu na křižovatce, každý pohřební průvod, jejž není možné předjet, takže vzniká dojem, že nepřetržitě jedeš za pohřebním průvodem, přičemž nemáš možnost dostat se před něj a podívat se, co ve skutečnosti začíná tam, kde končí život.“

Scénář: Ewa Zembok, Dominika Andrašková, Viktorie Čermáková, Matěj Samec / režie: Ewa Zembok / scéna a kostýmy: Jana Hauskrechtová / dramaturgie: Matěj Samec / produkce: Dominika Andrašková / hrají: Viktorie Čermáková, Šimon Krupa, Dana Marková, Jacob Erftermeijer, Tomáš Havlínek

Prostor pro realizaci představení zapůjčila galerie Nábřeží Smíchov: http://www.nabrezi.cz/, https://www.facebook.com/nabrezismichov a Bistro u Veselé Kozy: https://www.facebook.com/groups/571940426172065/. Za vstřícné přijetí děkujeme J. Hejnovi a J. Kalertové ze Smíchovského přístavu.

Upozornění: Z kapacitních důvodů se na představení nedají rezervovat vstupenky, pouze prodej přes web MeetFactory. Na místě pouze doprodej.

Představení začíná na Smíchovské náplavce: Nábřezí Smíchov - Hořejší nábřeží 1126/5. Prosíme, dostavte se nejpozději 30 minut před začátkem představení.