Instagram

Kudy k nám


MeetFactory, o. p. s.
Ke Sklárně 3213/15
150 00 Praha 5

GPS souřadnice:
50.053653
14.408441

Otevírací doba:
13:00 do 20:00 + dle večerního programu

Bohemian Like You: Au Revoir Simone (US) + Luno (CZ)

Ke Sklárně 3213/15, Praha MeetFactory

1. 10. - 1. 10. 2013 20:30
1. 10. 20:30

Au Revoir Simone, v prvopočátcích ještě fungující pod hlavičkou Sung Bin Park vznikli před deseti lety ve složení Erika Forster, Annie Hart a Heather D'Angelo. Dělba práce mezi děvčaty probíhala a stále probíhá rovným dílem, což v reálu znamená, že zpěv a klávesy obstarávají všechny tři najednou a všechny ostatní instrumenty (kytary, drum machine) rovněž. Název si Au Revoir Simone vypůjčili z bizarní komedie Tima Burtona Pee Wee's Big Adventure z roku 1985.

Debutové album Verses Of Comfort, Assurance & Salvation vyšlo v roce 2005, následovalo The Bird Of Music dva roky poté, nicméně většího komerčního průlomu se dočkaly až na třetí nahrávce Still Night, Still Light z roku 2009. Nově přicházející fanoušky oslovili promyšleným a nezávadným popem rozkročeným někde mezi estetikou zamlženě filtrovaného snímku The Virgin Suicides a načesanými dívčími kapelami z padesátých let. Aktuální novinka Move In Spectrums by měla být zvukově pestřejší a o něco elektroničtější. Kompletní diskografii Au Revoir Simone dohledáte v katalozích labelů Moshi Moshi a Our Secret Record.

Neméně podstatnými aspekty tvorby děvčat jsou i spolupráce s ostatními, spřízněnými muzikanty. V kolonce lyrics jsou podepsány pod skladbou Who Am I Know?, která se objevila na dva roky starém albu Le Voyage Dans La Lune od francouzských Air. Remixy jejich skladeb si na paškál vzali třeba Jens Lekman, Dam Mantle, Hot Chip, Deradoorian nebo Neon Indian a na koncertní turné vyrazili například s Peter, Bjorn & John nebo We Are Scientists.

Luno

Domácí projekt Luno má na svědomí zatím dvě dlouhohrající desky a jedno EP. Klíčovým motivem jejich produkce je bezesporu hlas Emy Brabcové (Dietrichové), kterou drtivá většina tuzemských hudebních nadšenců znala coby zpěvačku Roe-Deer a posléze Khoiba. Luno však nejsou one woman projekt, ale regulérní kapela, kterou vedle Emy tvoří ještě baskytarista Šmity, bubeník Jan Janečka a klávesista a kytarista Martyn Starý. Zvuk obou alb (Luno, 2010 a Zeroth, 2012) a jednoho EP (Litato, 2011), které zatím vydali, definuje psychedelický pop s příměsí zadumané elektroniky a rocku. Po odchodu Emy do zahraničí se koncertní aktivita Luno poněkud zkomplikovala takže pozvánku na společné vystoupení s Au Revoir Simone lze pojmout jako dvojí událost v jednom úhledně vyvedeném dárkovém balení. 

 

Více informací: www.aurevoirsimone.comwww.facebook.com/aurevoirsimoneband