Instagram

Kudy k nám


MeetFactory, o. p. s.
Ke Sklárně 3213/15
150 00 Praha 5

GPS souřadnice:
50.053653
14.408441

Otevírací doba:
13:00 do 20:00 + dle večerního programu

Bohemian Like You: Black Lips (US) + Johnny the Horse (CZ)

Ke Sklárně 3213/15, Praha MeetFactory

21. 5. 20:30

Atlantští garage-rockoví „bad boys“ Black Lips se letos vrací s novou, již sedmou deskou nazvanou „Underneath the Rainbow“. Podle toho, co jsme zatím slyšeli, jde o parádní nahrávku, ale jinak všechno zůstává při starém – Cole, Jared, Ian a Joe na turné i mimo něj nadále razí heslo „sex & drogy & rock’n‘roll”. Do Prahy přijedou i napotřetí s kocovinou jako trám, z backstage nám udělají kůlničku na dříví, za hodinu a půl rozžhaví celou MeetFactory doběla a vaše holky si pak odtáhnou do hotelu na ‘after’. A nám se to tak líbí.
Více informací:
Fotografie z koncertu (autor: Julie Hrnčiřová)www.black-lips.com

Vstupenky:
290 Kč / předprodej
390 Kč / na místě

Předprodeje:
Zde na stránce + GoOut / bez poplatku
Ticketportal, Ticketpro, Ticketstream / s poplatkem


Black Lips (US) / Johnny The Horse (CZ) /  21. 5. 2014  

Rock'n'rollové zemětřesení 
Black Lips rozboří MeetFactory do základu!

Praha  - MeetFactory – 5. května 2014 Atlantští garage-rockoví 
Black Lips se v březnu se vší razancí znovu přihlásili o slovo novinkovým albem Underneath The Rainbow. Již sedmá položka jejich rozdivočelé diskografie stále dělá čest jejich pověsti zlobivých kluků, kteří za svou přijali klasickou rockovou trojčlenku - sex, drogy a rock'n'roll. Před dvěma lety z MeetFactory nadělali kůlničku na dříví a nejinak tomu bezesporu bude i 21. května, kdy do MeetFactory dorazí v plné polní znovu a tradičně nenechají jediné tričko suché.  

Black Lips vznikli v atlantské Georgii někdy kolem roku 1999. Z původní sestavy zůstaly tři čtvrtiny formace, a sice zpěvák, kytarista a lídr Cole Alexander, baskytarista Jared Swilley a bubeník Joe Bradley. Výrazných personálních změn se událo na pozici kytaristy, kde se během patnácti let vystřídala hned čtveřice muzikantů. Aktuálně si v této roli už nějaký čas lebedí Ian Saint Pé Brown. První album s prozaickým názvem Black Lips! vyšlo v roce 2003 a poslední, sedmé album Underneath The Rainbow letos v březnu. Žánrový rozptyl dosavadní produkce Black Lips stojí rozkročený někde mezi garážovou špínou a kocovinou a to i přesto, že jejich šesté album Arabia Mountain z roku 2011 produkoval retro popový harcovník Mark Ronson. Ten si jméno udělal produkcí pro nebožku Amy Winehouse, Lily Allen nebo Kaiser Chiefs. Undernetah The Rainbow produkoval Patrick Carney z The Black Keys. Vedle oficiálních alb mají Black Lips na kontě i spoustu kolaboračních splitů například s YACHT, The Dirtbombs nebo Pierced Arrows. Se spřáteleným Bradfordem Coxem z Deerhunter / Atlas Sound natočil Cole split singl a krátkou chvíli s ním spolupracoval na společném projektu Ghetto Cross. 

Pod hlavičkou předskakujícího Johnny The Horse se ukrývá bonviván pražského umělecko-klubového podhoubí Jan Vytiska, který se donedávna na scéně prezentoval hlavně jako výtvarník se svérázným smyslem pro humor (osobitá tématika valašského folkloru versus metalová a hororová estetika). Honza vydal vloni v listopadu šestiskladbové eponymní album, na kterém mu pomáhali Roman Štětina a Dominik Gajarský z Palermo a žánrově se nahrávka pohybuje ve vodách punku a post-punku. Black Lips a Johnny The Horse zahrají ve středu 21. května v pražské MeetFactory.

Videa:https://www.youtube.com/watch?v=VtZYa-X2TAEhttps://www.youtube.com/watch?v=hKzmsgXz5GMhttp://www.youtube.com/watch?v=XKdIv5N6rZY      

Vstupenky:
290 Kč + poplatky v předprodejích 390 Kč na místě

Předprodeje:
Ticketstream, Ticketportal, Ticketpro. Nově také bez poplatků na stránkách MeetFactory.  

Více informací:

http://black-lips.com/https://www.facebook.com/theblacklipshttps://twitter.com/TheBlackLipshttp://theblacklips.tumblr.com/http://johnnythehorse.bandcamp.com/  

Uvádí
MeetFactory v rámci série Bohemian Like You


Pro bližší informace nás kontaktujte.

Začátek koncertu ve 20:30.
 

Ondřej Hlaváč / Daniel Machill t: (+420)-727-832-102 e: pr.music@meetfactory.cz  

V programu MeetFactory:
21. 5.      Bohemian Like You: Black Lips (US) + Johnny the Horse (CZ)
29. 5.     Wye Oak (US) + Bachelorette  (NZ)
9. 6.     Bohemian Like You: Suuns (CA)
25. 6.      Bohemian Like You: Slow Magic (US)
3. 8.     Bohemian Like You: Neutral Milk Hotel (US)