Instagram

Kudy k nám


MeetFactory, o. p. s.
Ke Sklárně 3213/15
150 00 Praha 5

GPS souřadnice:
50.053653
14.408441

Otevírací doba:
13:00 do 20:00 + dle večerního programu

BOHEMIAN LIKE YOU: PRINZHORN DANCE SCHOOL (UK), PRINCE OF TENNIS (CZ)

Ke Sklárně 3213/15, Praha MeetFactory

21. 3. 20:30

David Volenec a Jan Čechtický, známí mj. z kapel Colorfactory, Sebastians nebo Ohm Square, vydali loni coby Prince of Tennis debutové album Urbi and Orbi. Letos absolvují několik koncertů, z nichž veřejnou premiérou bude vystoupení v MeetFactory ve středu 21. března 2012. Společně s nimi vystoupí britská post-punková dvojice Prinzhorn Dance School, jejichž druhé album Clay Class vyjde koncem ledna u newyorského labelu DFA Records.

Vstupenky za 250 Kč + poplatky v předprodejích TicketproTicketportal a Ticketstream. Vstupné na místě 350 Kč

Hledači dokonalého zvuku David Volenec a Jan Čechtický se svým novým projektem Prince of Tennis vracejí k harmonické melodičnosti - do míst kde začínali, ovšem s nezbytnou příměsí elektroniky. Na debutovém albu Urbi And Orbi dojmou křehkými skladbami digitálního věku, stejně tak ale překvapí trendy zvukem osmdesátých let: disko vokály a robotickým pípáním jakoby unikli ze zádumčivé polohy Ohm Square a místo toho začali bezstarostně vyvádět. Album je pro fanoušky současné scény volně ke stažení na jejich webových stránkách a nemístně uhrane něžnou snivostí i odvázanou rytmikou. O všech polohách nového alba vás Prince of Tennis přesvědčí na premiérovém koncertě v MeetFactory.

Britské duo Prinzhorn Dance School tvoří on a ona: Tobin Prinz a Suzi Horn. Společně působí již od roku 2006, o rok později vydali debutové album Prinzhorn Dance School. Již názvy některých skladeb prozrazují něco z atmosféry jejich syrové tvorby: zvolání Up! Up! Up! nebo Crash, Crash, Crash odkazují k všudypřítomné sloganovitosti, důrazu na rytmus a odklonu od melodičnosti. Hudba Prinzhorn Dance School může připomínat třeba u nás známější LCD Soundsystem, klasičtější posluchač se neubrání srovnání s ranou tvorbou Joy Division. Výrazná, prosvětlující basová linka v kombinaci se sytými bicími a charismatickou britskou angličtinou dokonale ilustrují první jarní den: pomalu se probouzející příroda, tu a tam žlutý podběl, ale každopádně slibná vůně léta ve vzduchu. Přijďte oslavit první jarní den do MeetFactory.

http://vimeo.com/2415735