Instagram

Kudy k nám


MeetFactory, o. p. s.
Ke Sklárně 3213/15
150 00 Praha 5

GPS souřadnice:
50.053653
14.408441

Otevírací doba:
13:00 do 20:00 + dle večerního programu

BOHEMIAN LIKE YOU: TORTOISE (US), OTK (CZ)

Ke Sklárně 3213/15, Praha MeetFactory

22. 11. 20:30

Česká republika se konečně dočká: v pondělí 22. listopadu vystoupí v pražské MeetFactory poprvé jedna ze zásadních amerických nezávislých kapel, post-jazz-rockoví Tortoise. Skupina, která položila základy post-rocku a v 90.-tých letech experimentovala s fůzí jazzu, elektronicky a rocku přiveze zatím poslední desku Beacons of Ancestorship. 

Tortoise vznikli v Chicagu v roce 1990 z popudu kytaristy Douglase McCombse a bubeníka Johna Herndona, které doplnila tehdejší smetánka místní scény- bubeník a vyhledávaný producent John McEntire, baskytarista Bundy K. Brown a perkusionista Dan Bitney. Pětice je zpětně označována za jednoho z průkopníků post-rocku, jejich záběr je však širší: díky různému hudebnímu původu členů se zde prolínají prvky rocku, dubu, jazzu i elektroniky. Posluchače zaujali hned první stejnojmennou deskou Tortoise (1994), ovšem průlom nastal zejména s druhou nahrávkou Millions Now Living Will Never Die (1996) a třetí, jazzově laděnou TNT (1998). Tímto „kánonem“ se kapela napevno etablovala na nezávislé scéně, což jí vyneslo intenzivní koncertování jak v USA a v Evropě, tak i např. v Austrálii nebo Jižní Americe, nebo kurátorování dnes již legendárního festivalu All Tomorrow’s Parties v roce 2001. Ve stejném roce kapela vydává svojí doposud nejvíc elektronikou nasáklou nahrávku Standards, o tři roky později následuje páté album It's All Around You. Po řadě předešlých kolaborací (mj. s The Ex nebo Tomem Zé), se Tortoise dávají dohromady s písničkářským bardem Bonnie Princem Billym, aby nahráli kolekci coververzí The Brave and The Bold (2006). V loňském roce se kapela vrací na pomyslný trůn se zatím poslední a nadšeně přijatou deskou Beacons of Ancestorship (2009), ze které bude jistě čerpat i během svého pražského vystoupení. Kromě vlastní kapely jsou členové Tortoise známí také svými „bočními“ projekty, jako např. Isotope 217, Chicago Underground Duo/Trio nebo The Sea and Cake kteří se představili před lety i v Praze, jako svůj velký vzor Tortoise uvádí například Jaga Jazzist.

Koncert pořádá MeetFactory ve spolupráci se sérii Bohemian Like You, která za 3 roky svého působení přivezla pražskému publiku kapely jako The xx, Caribou, Fuck Buttons, The Black Lips a další.
Předprodej v sítích TicketproTicketportal a Ticketstream. www.myspace.com/tortoise
www.myspace.com/otka