Instagram

Kudy k nám


MeetFactory, o. p. s.
Ke Sklárně 3213/15
150 00 Praha 5

GPS souřadnice:
50.053653
14.408441

Otevírací doba:
13:00 do 20:00 + dle večerního programu

BOTCH + Great Falls

Ke Sklárně 3213/15, Praha MeetFactory

8. 3. 20:00

Kolik skvělé muziky vzešlo z prachu BOTCH po roce 2002, kdy odehráli svůj poslední koncert v Seattlu? Sumac, These Arms Are Snakes, Minus the Bear, Narrows, Roy, Russian Circles a mnoho dalších, menších projektů. Ve své době byli BOTCH revolučním hudebním spolkem, který vybudoval zcela nový žánr před očima pár desítek zasvěcených, kteří byli součástí analogového hardcore podhoubí po celém světě. Spekulace o reunionu se objevily po zveřejnění zbrusu nového songu One Twenty Two, který se objevil jako bonus na reedici kultovní desky We Are the Romans v roce 2022.

Kytarista Dave Knudson se vyjádřil o tom, jak BOTCH začali opět zkoušet: „Během pandemie jsem psal své debutové sólové album. Rozhodl jsem se, že nejlepší cestou, jak se vypořádat s karanténní frustrací, je napsat něco těžkého. Neměl jsem žádný záměr psát pro BOTCH.“ Pocit z té skladby ho ale dovedl k tomu, že kontaktoval zpěváka BOTCH Davea Verellena. To spustilo řetězovou reakci, která svedla dohromady i zbytek kapely. V únoru 2023 proběhly první tři reunion koncerty (ten první v rodné Tacomě na narozeninách Matta Baylese, který nahrával a produkoval všechny tři zásadní releasy BOTCH na konci devadesátých let, stejně jako ikonické nahrávky Isis, Mastodon, Minus the Bear nebo The Blood Brothers) a dva další (po tisíci hlavách) v The Showbox v Seattlu.

Po evropském letním oživení BOTCH na Hellfestu ve Francii a dvou klubových zastávkách v Nizozemí a Německu rozvibrovali pár malých klubů v Japonsku a právě teď probíhá velké americké truné, kde každou zastávku šperkují klasické veličiny stejných kořenů, Converge, Cave In, Sumac, Helms Alee nebo Mutoid Man. A aby opět nevznikla bílá místa na mapách, vrátí se BOTCH v březnu 2024 na 14 zastávek v Evropě a Spojeném Království. Pražská zastávka je naplánována na 8. března v MeetFactory. 

Hosty koncertu budou Great Falls se svou novou deskou Objects Without Pain vydanou u Neurot Recordings.

Harmonogram:
19:00 doors open 
20:15 Great Falls 
​21:20 BOTCH

​Vstupenky:
660 KČ na webu MeetFactory a v síti GoOut
750 KČ na místě 

Před návštěvou MeetFactory doporučujeme náhlédnout do sekce Informace pro návštěvníky.