Instagram

Kudy k nám


MeetFactory, o. p. s.
Ke Sklárně 3213/15
150 00 Praha 5

GPS souřadnice:
50.053653
14.408441

Otevírací doba:
13:00 do 20:00 + dle večerního programu

Circuit des Yeux (US) + Kult Koruth (CZ)

Ke Sklárně 3213/15, Praha MeetFactory

8. 10. 20:00

Heartnoize, MeetFactory a Scrape Sound Inc. uvádějí: Circuit des Yeux 🧿

Hluboký smutek a osobní trauma. Před temnou realitou a bezútěšným žalem nad ztrátou svého blízkého přítele utíká Haley Fohr do -io, metafyzického prostoru zalitého všepohlcující hřejivou oranžovou barvou, do prostoru, kde západ slunce nikdy nezačíná a nikdy ani nekončí.

Před psaním svého šestého alba si Fohr alias Circuit des Yeux prošla obdobím osobní i tvůrčí krize a prázdnoty. Trápení přetavila do své doposud nejkomplexnější nahrávky -io, která proplétá atmosférické zvukové plochy, opojný čtyřoktávový hlas a strhující smyčcové sekce s klaustrofobickými texty. Album -io vzbudilo výrazný ohlas a dostalo se do výročních žebříčků hned několika významných magazínů, například The Wire, Crack, Magnet nebo NPR Music. Spolu s novou nahrávkou se v létě a na podzim vydá na turné po Severní Americe a Evropě se zastávkou v pražské MeetFactory.

Host:
Kult Koruth
Michael Nechvátal je člen krauty tria Raw Deal a tvrdého jádra labelu Stoned To Death. I ve své sólové tvorbě Nechvátal nezapře fascinaci německou hudbou 70. let. V projektu Kult Masek ale syrový motorik rytmus vyměnil za nepateticky melancholické syntezátorové průlety zpustlým vesmírem, které doprovodí vokály české vizuální umělkyně a hudebnice Anny Ruth aka Koruth.

​Vstupenky:
390 Kč na webu MeetFactory a přes GoOut
450 Kč na místě

Pořádá Heartnoize, MeetFactory a Scrape Sound Inc.​