Instagram

Kudy k nám


MeetFactory, o. p. s.
Ke Sklárně 3213/15
150 00 Praha 5

GPS souřadnice:
50.053653
14.408441

Otevírací doba:
13:00 do 20:00 + dle večerního programu

DAT POLITICS

Ke Sklárně 3213/15, Praha MeetFactory

25. 3. 20:00

Dva roky od své první pražské návštěvy rozbalí ve čtvrtek 25. března kultovní francouzská trojka své zábavné synth disco v smíchovské MeetFactory. Ve nebývale velkolepě pojaté show představí mimo jiné svojí loňskou desku Madkit, sekundovat jim bude jeden z objevů domácí scény, elektro-popové Kazety.

vstupné: 230,-

prodej lístků pouze na místě

Trojice Claude Pailliot, Gaëtan Doplet a Vincent Thierion se potkala během studií ve francouzském Lille. Shledali, že kromě společných zájmů v umění a designu se shodnou i v hudbě, resp. pokřivené estetice analogových elektro zvuků a naivní chuti experimentovat. A když se sešli každý se svým laptopem, fungovalo to tak dobře že výsledkem byla nejen kapela, ale I vlastní label Ski-pp. DAT Politics od té doby už jedenáct let chrlí hudbu, která se při vší snaze pod hesla jako electro synth pop, glitch disco nebo 8-bit dance nevejde. První desku "Tracto Flirt", inspirovanou noise-rockem a rannou minimal elektronikou vydali již v roce 1999, zatím poslední, osmá a o poznání rozjuchanější Madkit vyšla loni.

Společně s kolegy a spolupracovníky jako Chicks on Speed, Felix Kubín nebo Kevin Blechdom tak hájí otevřenější a zábavnější stranu stylu zvaného elektro. Sami se navíc starají i o vizuální stránku "DATs" a jejich koncerty jsou explozii pozitivní energie a nenechají ani jednu taneční nožku klidnou. Přesvědčit se tak již mohli třeba návštěvníci berlínského Transmediale nebo norského Numusic, kde kapela odehrála prý jeden ze svých nejlepších koncertů.

Letos v březnu se na skok vracejí do Prahy, aby odehráli svojí show v čerstvě akusticky upraveném hudebním sále MeetFactory. Díky novému zvuku, baterii světel a vlastním, na míru šitým projekcím slibují pražským fanouškům opravdu silný zážitek.

Večer zahájí svým jediným jarním pražským koncertem domácí Kazety, které loni vydali úspěšný stejnojmenný debut. Dvojice Johana Švarcová a David Doubek (aka Ventolin) na ní rozehrávají jednoduché, ale neklidné songy

http://www.myspace.com/datpolitics
http://www.youtube.com/watch?v=nyqgLL8rvUo
http://www.youtube.com/watch#!v=yoTPdr8oNNE
http://www.myspace.com/kazety