Instagram

Kudy k nám


MeetFactory, o. p. s.
Ke Sklárně 3213/15
150 00 Praha 5

GPS souřadnice:
50.053653
14.408441

Otevírací doba:
13:00 do 20:00 + dle večerního programu

Den architektury v MeetFactory

Ke Sklárně 3213/15, Praha MeetFactory
Partneři
Den architektury v MeetFactory

1. 10. 14:00

Komentovaná prohlídka s umělcem Davidem Černým, performance SOMA a workshop, kde si navrhnete vlastní galerii. Odkryjte zákoutí MeetFactory a podívejte se na bývalou továrnu novýma očima.  

Průvodcem komentované prohlídky bude David Černý – zakladatel tohoto mezinárodního centra současného umění a především významný současný výtvarný umělec. V rámci prohlídky se návštěvníci dozvědí nejen o historii samotné budovy, která sloužila např. jako továrna na výrobu skleniček Durit, ale především o procesu transformace této industriální budovy na kulturní centrum. Ateliéry umělců, netradiční prostor Galerie Kostka, skupinové výstavy, hudební sál a divadlo – to vše je MeetFactory. Očima Davida Černého je ale tato továrna mezi kolejemi a dálnicí něco víc – dýchajícím organismem s neopakovatelným geniem loci a místem pro setkávání.


SOMA
je vizuálně – pohybová performance, jejímž hlavním zájmem je lidské tělo. Ve vší své kráse i ošklivosti. Projekt choreografa Martina Talagy je inspirovaný výtvarným uměním a ideálem krásy napříč historií v něm zobrazovaným. Supervizi celému projektu dělala známá newyorská umělkyně Kara Rooney, jež se specializuje na propojení pohybu s vizuálním uměním a která byla v roce 2016 rezidentkou MeetFactory. 

Vymyslete si svůj vlastní galerijní prostor na workshopu Fabrika setkávání! Čím by se odlišovala od těch, které teď znáte? Vzpomenete si, jak vypadaly galerie, které jste navštívili? Byla to bílá kostka anebo připomínala nákupní centrum? Ač to tak často vůbec nevypadá, galerie byly od svého vzniku místem setkávání – různých pohledů, názorů a představ.

Vstup je zdarma  

Více informací:
http://www.denarchitektury.cz/
http://www.meetfactory.cz/cs/edukace/fabrika_setkavani  

Sledujte náš Facebookový event


Program:
14:00 – 15:30 Komentovaná prohlídka MeetFactory s Davidem Černým
16:00 – 16:45 SOMA performance
17:00 – 18:00 Fabrika setkávání – workshop