Instagram

Kudy k nám


MeetFactory, o. p. s.
Ke Sklárně 3213/15
150 00 Praha 5

GPS souřadnice:
50.053653
14.408441

Otevírací doba:
13:00 do 20:00 + dle večerního programu

Diskuze po představení Za noci našeho bytí

Ke Sklárně 3213/15, Praha MeetFactory

21. 3. 21:00

Řeč bude o Pesoově specifickém literárním díle, o kontextu jeho vzniku i o  přesazích Pessovy tvorby k filozofii v souvislostech evropského modernismu. A samozřejmě také o tom, jaké může mít Pessovo dílo paralely s naší dobou.

Účast na diskusi přislíbili: Šárka Grauová, překladatelka , portugalistka. Soustavně se věnuje uvádění starších i současných autorů z portugalské jazykové oblasti do českého prostředí, a to jak formou překladů, tak doslovů a odborných statí. Překládá rovněž z angličtiny (mj. Fernanda Pessou) a podílela se na převodu básní Miroslava Holuba do španělštiny.
Vlasta Dufková, spisovatelka, romanistka, překladatelka z portugalštiny a francouzštiny a dlouholetá nakladatelská redaktorka (Odeon, Mladá fronta, Paseka). Pedagogicky působí na Ústavu románských studií FF UK v Praze. Za překlad prózy Burití brazilského spisovatele Joãa Guimarãese Rosy obdržela v roce 2009 Cenu Josefa Jungmanna.  K českému vydání redakčně připravila několik knižních překladů Pessoových děl. 
Maciej Borys - doktorand filozofie Akademie Ignatianum w Krakově. Jeho studijní zaměření je koncentrováno na práci Jana Patočky. Byl na tříměsíční stáži v Archivu Jana Patočky v Praze, kde se věnoval překladu díla tohoto českého filozofa do polštiny. Aktuálně působí na Karlově univerzitě v Praze v rámci programu Erasmus.
Tvůrci inscenace:Lucie Ferenzová, režisérka Patrik Hlavsa, autor scénáře Mariana Dvořáková, autorka výpravyMatěj Samec, dramaturg Anita Krausová, Jakub Šmíd, Jana Kozubková - herci 
Vstup zdarma