Instagram

Kudy k nám


MeetFactory, o. p. s.
Ke Sklárně 3213/15
150 00 Praha 5

GPS souřadnice:
50.053653
14.408441

Otevírací doba:
13:00 do 20:00 + dle večerního programu

Dorian Concept & Cid Rim + Tom Holič

Ke Sklárně 3213/15, Praha MeetFactory

10. 2.

Syntezátorový mág Oliver Johnson alias Dorian Concept se vrací do Prahy s novou deskou What We Do For Others, která vyšla na podzim u Brainfeeder Records. Třetí album osobitého rakouského producenta, který mísí elektroniku s jazzem, hip-hopem i ambientem, je propracovanou sonickou tapiserií založenou na uvolněných aranžích a astrálních zvukových plochách. 

„Mám pocit, že jako hudebník jsem měl vždycky tendenci dělat věci 'správně’, tak nějak se snažit o dokonalost. Ale tohle album je o oproštění se od této snahy – o pochopení, že v prvních záběrech, kterým často říkáme drafty, se děje něco magického, zachycuje se esence. A ta se s každým dalším pokusem vytrácí. Takže jsem svým způsobem chtěl zjistit, jak málo kontroly mohu nad hudbou během nahrávání mít… nechat hudbu, aby se téměř vytvořila sama.”

Johnson, který má na kontě spolupráci s Flying Lotus i The Cinematic Orchestra, debut u Ninja Tune a dvě desky na Brainfeederu, v Praze zahraje po boku bubeníka Cid Rima v neděli 10. února 2024.

Host:
Tom Holič
​Již přes 10 let se věnuje produkci a živému hraní improvizované elektronické hudby, ovlivněn mainstreamem stejně jako undergroundem. Při hraní používá jednoduché sekvencery a levné synthy jako záruku dobrodružství začínajícího někde na hranicích limitu, definující pravidla pro kompozici a formu, kterou vyplňuje improvizovaným obsahem, intuitivně a s optimismem. Melancholické pady, zvuk trumpety, a vokální loopy se snaží udolat acidovou basu a rytmy oscilující mezi ambientem a taneční hudbou.

Vstupenky:
350 KČ na webu MeetFactory a v síti GoOut
450 KČ na místě 

Před návštěvou MeetFactory doporučujeme náhlédnout do sekce Informace pro návštěvníky.