Instagram

Kudy k nám


MeetFactory, o. p. s.
Ke Sklárně 3213/15
150 00 Praha 5

GPS souřadnice:
50.053653
14.408441

Otevírací doba:
13:00 do 20:00 + dle večerního programu

DROPKICK MURPHYS

Ke Sklárně 3213/15, Praha MeetFactory

23. 1. 19:30 - 23:00

KONCERT DROPKICK MURPHYS SE PŘESOUVÁ DO MEETFACTORY

Pražské vystoupení irsko-americké skupiny DROPKICK MURPHYS se 23.ledna uskuteční namísto původně plánované Incheba Arény v MeetFactory. Médiím to dnes oznámil pořadatel koncertu Borek Jiřík. „Náš původní záměr bohužel nevyšel. Na základě stávajícího předprodeje vstupenek jsme se proto s managementem kapely rozhodli pro přesun do prostoru, který dodá koncertu patřičnou punkovou atmosféru s nabitým kotlem pod pódiem“.
„Pro případ že by majitelé již zakoupených vstupenek tuto informaci neobdrželi včas, posouváme začátek programu v MeetFactory na 20.30 hodin, kdy večer zahájí tuzemští The Gangnails. Dropkick Murphys vystoupí nejdříve po deváté hodině“, dodává Jiřík.

DROPKICK MURPHYS
Irsko-americká skupina Dropkick Murphys vznikla v roce 1996 v Quincy v Massachusetts.
Jen o rok později podepsala nahrávací kontrakt s nezávislým punkovým labelem Hellcat Records a důsledky nasazení, s jakým se vrhli na natáčení alb i koncertování, na sebe nenechaly dlouho čekat.

Jejich skladby zněly na fotbalových stadiónech, v Simpsonech i oscarovém filmu
Z obsáhlého výčtu všech jejich úspěchů, vzpomeňme jen nejzásadnější milníky jejich kariéry: třetí album Sing Loud, Sing Proud! s účastí frontmana Pogues Shane McGowana
čtvrtou nahrávku Blackout s rádiovým hitem Walk Away a hymnou jejich fanoušků Fields of Athenry. Skladbu Tessie, která zazněla ve filmu Fever Pitch natočeném podle bestselleru Nicka Hornbyho Fotbalová horečka a kterou se kapela poprvé (rozhodně však ne naposledy) spojila s bostonskými Red Sox. Píseň I'm Shipping Up To Boston, kterou proslavil hvězdně obsazený oscarový snímek Martina Scorseseho The Departed (Skrytá identita). Singl The State Of Massachusetts z šestého alba The Meanest Of Times, kterou časopis Rolling Stone prohlásil za jednu z top 100 skladeb roku 2007 a která se stala téhož roku jednou z šedesáti nejhranějších rockových skladeb v Americe. Společné koncerty s Mighty Mighty Bostones, Aerosmith či Brucem Springsteenem. 
S posledně jmenovaným skupinu navíc spojuje i její letošní (sedmé studiové) album Going Out In Style. Deska, které se jen za první týden ve Spojených státech prodalo přes 43 tisíc kusů a debutovala na dosud nejvyšší příčce v historii Dropkick Murphys – na 6.místě.

Neznámá není tato kapela už dávno ani tuzemským posluchačům. V Praze Dropkick Murphys koncertovali naposledy před třemi lety a kdo tehdy jejich vystoupení viděl, nešetřil slovy chvály a nadšení. Teď se svojí pověstnou ohromující energií přijedou otřást základy smíchovské MeetFactory.
Vstupenky jsou k zakoupení v distribuční síti Ticketportal za 615 korun. Vzhledem k přesunu koncertu do sálu s menší kapacitou zbývá v prodeji posledních pár desítek lístků.

Více na ticketportal.cz a dropkickmurphys.com

MeetFactory je podporována grantem hl.m. Prahy.
Barroom Hero:
http://www.youtube.com/watch?v=7p3zEBkW30g&feature=fvst
I'm Shipping Up To Boston (z filmu Skrytá identita):
http://www.youtube.com/watch?v=fhbrjGUM2jw
Tessie:
http://www.youtube.com/watch?v=A6EIN3EeE78