Instagram

Kudy k nám


MeetFactory, o. p. s.
Ke Sklárně 3213/15
150 00 Praha 5

GPS souřadnice:
50.053653
14.408441

Otevírací doba:
13:00 do 20:00 + dle večerního programu

EDUCATION 01: MOUNT KIMBIE (UK)

Ke Sklárně 3213/15, Praha MeetFactory

21. 5. 21:00

Education 01: 
Mount Kimbie (Hotflush, UK), Subject Lost (Owntempo, CZ), Kubatko (Beyond Belief, CZ), Stanzim (Quazi Delict, CZ)

Education je nová série klubových nocí, na které se budou představovat vyhlášení interpreti nezávislé scény společně s nadějnými domácími tvůrci. Záměrem je prezentovat českému publiku současné hudební trendy a poukázat na lokální autory, kteří s nimi dokáží držet krok.

Na první akci vystoupí jako hlavní hvězdy anglické duo Mount Kimbie, které dohromady splétá vlivy dubstepu, rocku, hip-hopu, ambientu a dalších stylů a tvoří naprosto originální hudební směs, kterou oceňují jak kritici, tak hudební fanoušci, kteří vyhledávají chytrou taneční hudbu plnou emocí. Mount Kimbie tvoří mladí Angličané Dominic Maker a Kai Campos, kteří se seznámili na jedné z londýnských univerzit.

Jejich první singl Maybes vyšel na respektovaném vydavatelství Hotflush a stejnojmenná skladba se stala britskou nezávislou hymnou roku 2009, o které psali recenzenti jako o „skvostném artefaktu z budoucnosti“. Následovalo stejně úspěšné EP Sketch On Glass a remixy pro vycházející hvězdy kytarové scény jako The XX nebo Foals.

V průběhu roku 2010 pak konečně vyšlo jejich očekávané album Crooks&Lovers, na kterém zúročili nabyté zkušenosti a definitivně se zařadili mezi nejdůležitější postavy britské nezávislé scény. Respektované hudební servery a periodika řadila jejich rozmanité a zvukově bohaté CD mezi nejlepší desky roku a Mount Kimbie se ocitli ve společnosti jmen jako Flying Lotus, Caribou, Burial, Swans nebo Charlotte Gainsbourg.

Premiérové vystoupení Mount Kimbie v Čechách podpoří také čerstvý vítěz hudební ceny Anděl v oblasti elektronické hudby Kubatko a mladý dubstepový producent Subject Lost, který se pohybuje na hranicích dubstepu a IDM.

MOUNT KIMBIE (Hotflush)
http://twitter.com/mountkimbie
http://myspace.com/mountkimbie

CZ support:

Subject Lost (Owntempo)
http://soundcloud.com/subject-lost

Kubatko (Beyond Belief)
http://soundcloud.com/kubatko

Stanzim (Quazi Delict)
http://www.quazidelict.cz/

Vstupenky:

Předprodej: v síti Ticketportal: 150 CZK + poplatky nebo za 150 CZK v CD shopu v Radosti FX (Bělehradská 234/120, Praha 2 - Vinohrady) 

Na místě: 250 CZK

Společná vstupenka na dvě akce za 590 Kč + poplatky v předprodejích Ticketportal & Ticketstream
 
Buď: Mount Kimbie So 21.5. + Animal Collective & Teengirl Fantasy Ne 22.5. Ticketportal,Ticketstream TicketproA nebo: Animal Collective & Teengirl Fantasy Ne 22.5. + Crystal Fighters Út 25.5. TicketportalTicketstreamTicketpro

http://www.youtube.com/watch?v=JT5MWqNn7vg