Instagram

Kudy k nám


MeetFactory, o. p. s.
Ke Sklárně 3213/15
150 00 Praha 5

GPS souřadnice:
50.053653
14.408441

Otevírací doba:
13:00 do 20:00 + dle večerního programu

Elektro Guzzi (AT)

Ke Sklárně 3213/15, Praha MeetFactory
Partneři
Elektro Guzzi (AT)

3. 12. 19:00

Elektro Guzzi vznikli v Rakousku v roce 2010 ve složení Jakob Schneidewind a Bernhardové Breuer a Hammer. Ovlivněni detroitským technem (Jeff Mills, Carl Craig) započali svojí originální fúzi eponymní prvotinou vydanou u berlínského labelu Macro.

V dalším roce jí následovala dvojice studiových alb Parquet a Live P.A. Zatím poslední nahrávka Circling Above vyšla vloni, poprvé u londýnského labelu The Tapeworm, kde mimo jiné vydává i krajan Fenesz nebo Philip Jeck. Circling Above vyšla ve formátu kazety v limitované edici, takže jde spíše o záležitost pro skalní fanoušky a kazetové fetišisty v jednom. Vedle dlouhohrajících alb vyšlo v průběhu tvůrčí nadprodukce ještě několik singlů a zejména trojlístek EP - Extrakt (2011), Allegro (2012) a Cashmere (2013). Zmiňovaný koncertní zářez na slovutném festivalu progresivních trendů Sónar není zdaleka jediným koncertním úspěchem trojice. Objevili se třeba na pódiích neméně slovutných festivalů Roskilde, Melt! nebo Wilsonic.  

Vedle Elektro Guzzi se pánové kreativně vyjadřují ještě v několika vedlejších projektech (noiserockoví Tumido, experimentálně hiphopoví Metalycee) leč prim hrají pořád Elektro Guzzi, což je s úctou ke všem jmenovaným a dalším nejmenovaným levobočkům jedině dobře, protože známky vybrané lahůdky pro fajnšmekry servírují hlavně pod hlavičkou Elektro Guzzi.

Koncert je součástí akce Veřejný dům a vstupné je zdarma. Partnerem koncertu je Rakouské kulturní fórum.

Fotografie z koncertu (autor: Jan Kuča)

Videa:
https://www.youtube.com/watch?v=8RPSeEwdl1k
https://www.youtube.com/watch?v=L89Sy0TrbKI
https://www.youtube.com/watch?v=tQ8hz-1skUg