Instagram

Kudy k nám


MeetFactory, o. p. s.
Ke Sklárně 3213/15
150 00 Praha 5

GPS souřadnice:
50.053653
14.408441

Otevírací doba:
13:00 do 20:00 + dle večerního programu

ELFRIEDE JELINEK - ON NENÍ JAKO ON

Ke Sklárně 3213/15, Praha MeetFactory

15. 12. 20:00

překlad: Barbora Schnelle
režie: Katharina Schmitt
dramaturgie: Jan Horák
scéna: Marsha Ginsberg 
hudba: Nick Gill
hrají: Ivana Uhlířová

'Všechny ty řádky jsou teď jako mrtvoly, tiše ukryty ve Vás. Ve většině z nás vězí ještě pořád dost života, když si uděláme čas, abychom se našli! (...) Štastný je ten, který ani netuší, co se rozumí pod pojmem být sám.'
Elfriede Jelinek - On není jako on

Ve hře "On není jako on" se nositelka Nobelovy ceny Elfriede Jelinek dívá, skrz osud švýcarského spisovatele Roberta Walsera, na otázky identity. Walser se posledních 30 let svého života schoval v psychiatrické lečebně, kde přestal psát a fungovat jako individuum.
Jaká je identita spisovatele, který nepíše? Jaké jsou vůbec možnosti vyjadřit se jazykem? Kdo jsme?A kdo jsme bez jazyka?
Zabýváme se v "On není jako on" proudy lidské identity. Ivana Uhlířová se ve dvanácti obrazech herecky dívá na nejrůznější možnosti říct 'já'. Formální přístup je přítom skoro performativní: existuje spousta možnosti jak zmizet, jak nebýt: člověk může přestat komunikavot na všech úrovních, herec se ale svého těla na jevišti nikdy nezbaví. O tomto napětí, o konfliktu mezi materiálnosti těla a přáním nebýt vypráví "On není jako on."
 Vstup 150 / 100 Kč  rezervace nutná pozvánka na přestavení ČRO3 Vltava Zvláštní poděkování Martinovi Turnerovi a jeho společnosti B.Turner s.r.o.