Instagram

Kudy k nám


MeetFactory, o. p. s.
Ke Sklárně 3213/15
150 00 Praha 5

GPS souřadnice:
50.053653
14.408441

Otevírací doba:
13:00 do 20:00 + dle večerního programu

ELFRIEDE JELINEK - ON NENÍ JAKO ON / PREMIÉRA

Ke Sklárně 3213/15, Praha MeetFactory

4. 11. 20:00

překlad: Barbora Schnelle

premiéra 4.11., 2011

režie: Katharina Schmitt
dramaturgie: Jan Horák
scéna: Marsha Ginsberg 
hudba: Nick Gill
hrají: Ivana Uhlířová

'Všechny ty řádky jsou teď jako mrtvoly, tiše ukryty ve Vás. Ve většině z nás vězí ještě pořád dost života, když si uděláme čas, abychom se našli! (...) Štastný je ten, který ani netuší, co se rozumí pod pojmem být sám.'

Elfriede Jelinek - 
on není jako on
 

Ve hře 
on není jako on se nositelka Nobelovy ceny Elfriede Jelinek dívá, skrz osud švýcarského spisovatele Roberta Walsera, na otázky identity. Walser se posledních 30 let svého života schoval v psychiatrické lečebně, kde přestal psát a fungovat jako individuum.

Jaká je identita spisovatele, který nepíše? Jaké jsou vůbec možnosti vyjadřit se jazykym? Kdo jsme?A kdo jsme bez jazyka?

Zabýváme se v 
on není jako on proudy lidské identity. Ivana Uhlířová se ve 12 obrazech herecky dívá na nejrůznější možnosti říct 'já'. Formální přístup je přítom skoro performativní: existuje spousta možnosti jako zmizet, jak nebýt: člověk může přestat komunikavot na všech urovních, herec se ale svého těla na jevišti nikdy nezbaví. O tomto napětí, o konfliktu mezi materiálnosti těla a přáním nebýt vypráví on není jako on.

Vstup 150 / 100 Kč                   Představení je vyprodáno / Performance is sold out

Zvláštní poděkování Martinovi Turnerovi a jeho společnosti B.Turner s.r.o.