Instagram

Kudy k nám


MeetFactory, o. p. s.
Ke Sklárně 3213/15
150 00 Praha 5

GPS souřadnice:
50.053653
14.408441

Otevírací doba:
13:00 do 20:00 + dle večerního programu

Extreme Chill Festival: Prague Edition

Ke Sklárně 3213/15, Praha MeetFactory

19. 5. 20:00

Extreme Chill pojí síly s MeetFactory. Společně představí první český showcase proslulého islandského festivalu zaměřeného na experimentální elektroniku a zvukové umění s cílem propojit tamní hudební komunitu se zbytkem světa. Nápad na uspořádání hudebního festivalu v náruči islandské přírody se zrodil v roce 2009, kdy Pan Thorarensen a jeho otec Óskar Thorarensen pořádali s projektem Stereo Hypnosis koncert v malém městečku Hellissandur​. Extreme Chill se od následujícího roku konal každý rok, a to nejen na na islandském venkově, ale také v hlavním městě Reykjavíku nebo v Berlíně.
 

◐ Sigrún (live)

Experimenty z alternativních popových laboratoří. Producentka, skladatelka, zpěvačka a multiinstrumentalistka Sigrún se proslavila na turné s Björk, Florence and the Machine i Sigurrós. Po sérii EPček plných experimentálních popových balad letos vydává svůj dlouho očekávaný debut Monster Milk.

fyield + hosté (live improv)
Česko-islandské uskupení fyield, jež v tvorbě zpracovává téma vlivu člověka na klimatické změny, se po křtu svého debutu vrací do MeetFactory v improvizovaném live setu spolu s ostatními účinkujícími showcasu Extreme Chill.

Dj Flugvél og Geimskip (live)
Hororově-vesmírná elektronika. Tak nazývá svou tvorbu islandská DJka Flugvél a Geimskip. Mix hravých beatů, těžkých basů a chytlavých melodií hraných na klasické vintage klávesy doprovází svým jedinečným vokálem.

Pan Thorarensen (DJ set)
Spoluzakladatel festivalu Extreme Chill a člen experimentálně-ambientního tria Stereo Hypnosis, který kolaboruje s Christopherem Chaplinem nebo Eraldem Bernocchi, představí svůj hypnotický DJ set.


Vstupenky:
450 KČ na webu MeetFactory a v síti GoOut
550 KČ na místě 

Před návštěvou MeetFactory doporučujeme náhlédnout do sekce Informace pro návštěvníky.