Instagram

Kudy k nám


MeetFactory, o. p. s.
Ke Sklárně 3213/15
150 00 Praha 5

GPS souřadnice:
50.053653
14.408441

Otevírací doba:
13:00 do 20:00 + dle večerního programu

Festival Alternativa| 3. den

Ke Sklárně 3213/15, Praha MeetFactory

3. 11. 19:00

Pharmakon (US)

Margaret Chardiet (1990) je zástupkyní nejmladší generace současné americké experimentální scény. Na svém aktuálním albu Contact (které zařadil časopis Rolling Stone mezi jedno ze 20 nejlepších avant alb loňského roku) se rozhodla zhodnotit svůj projekt Pharmakon, který oslavil s vydáním desky deset let existence. Pro Chardiet je totiž hudba vážnou cestou poznání, strastiplným hledáním podstaty lidství. Lidská bytost a útroby jejího bytí (v metaforickém i doslovném smyslu) jsou pro Chardiet zdrojem pro animální, surové a nihilistické zvukové vyjádření, které vychází z americké tradice noisu a industriálu. Nejde přitom o žádný bestiální hřmot bez ladu a skladu – centrální téma, vztah mysli a tělesné schrány, se proměňuje v naléhavé, existenciální drama, jehož závažnost dolehne na publikum plnou vahou a prostoupí jím skrz naskrz.

Svá živá vystoupení se Chardiet snaží co nejvíce přiblížit stavům transu, kdy používá zvuk a vlastní tělo k přenosu a výměně energie a vytváří spojení s vnějšími silami – lidskostí, empatií, publikem.

Pharmakon předskakovala v roce 2014 legendárním Swans na tour, v jejímž rámci se zastavili i v pražském Lucerna Music Baru.

https://pharmakon.bandcamp.com/

?Alos (IT)

Múza Chaosu používá přízviska „queer-pagan-doom-avant-metal”: queer, protože nepřijímá genderovou identitu; pagan, protože je proti všem náboženstvím; doom, protože je její hudba pomalá, fyzická a sžíravá; avant, protože její zvuk není nynější; metal, protože je hluboko v ní. ?Alos je tím vším a mnohem více – hudba, performance, tanec, politický aktivismus, sociální kritika, historie, feminismus, anarchie. ?Alos tvaruje chaos.

Za projektem ?Alos se skrývá mnohostranná umělkyně Stefania Pedretti známá hlavně působením v noise-rockově šamanském duu OvO.

http://signorinaalos.blogspot.cz/

Shibuya Motors feat. Didi Kern & Balázs Pándi (SK/AT/HU)

Pro koncert na Alternativě doplní saxofonistu a vokalistu Miro Tótha a hráče na elektroniku Sláva Krekoviče, kteří Shibuya Motors založili před jedenácti lety, hned dva významní bubeníci. Žánrově neukotveného Balázse Pándiho známého spoluprací s Venetian Snares, Merzbowem, Matsem Gustafssonem či Zu snad netřeba představovat. Druhým bubenickým esem bude neméně proslulý Rakušan Didi Kern s neméně pestrým rejstříkem kolaborací. O pořádný rachot je tedy zjevně postaráno.

http://shibuyamotors.com/

Isanasz (CZ)

Jana Palatého, respektive jeho tvůrčí alter ego Izanasz, jsme mohlo poprvé zaregistrovat zhruba před rokem na festivalu Ruins of Intolerance, a pak už se to vezlo tempem, které je až kontrastní k jeho pozvolna plynoucí, náladotvorné hudbě. Během dvanácti měsíců vydal několik alb a hrál na tak rozličných akcích, jako je Silent Night anebo koncert severských metalových rarachů Sink.

http://www.izanasz.com/

Nina Pixel (SK)

Zvuk Niny Pixel je nový, čerstvý a pohybuje se za hranicemi očekávaného. Dekonstrukce skladeb do nikde nekončících smyček se více než klasickému djingu blíží konceptu live setu. Nekonečné sonické příběhy se navzájem zamotávají do souhry rytmů, prolínají se v čase, a v nikde nezačínajících smyčkách iluzorního se noří do tmavých hlubin zvuku. Dekonstrukce existujícího, destilovaná přes kýbl špíny, to je hudba Niny Pixel.

https://soundcloud.com/nina-pixel

Line-up:
19:00 Izanasz
20:00 Microvomit
21:00 Pharmakon (US)
22:00 ?Alos (IT)
23:00 Shibuya Motors feat. Didi Kern & Balázs Pándi (SK/AT/HU)
23:55 Nina Pixel (SK)

Vstupenky: 
250 Kč na www.meetfactory.cz
250 Kč v ostatních předprodejích
350 Kč na místě

Vstupenky na celý festival (včetně večeru v Collbenka 1704​):
700 Kč na www.MeetFactory.cz (zde)
700 Kč v ostatních předprodejích

Předprodeje:
GoOut a www.meetfactory.cz
Předprodej končí v den akce v 18:00.

Pořádá Unijazz. V případě dotazů kontaktujte pořadatele festivalu, alternativa@unijazz.cz.