Instagram

Kudy k nám


MeetFactory, o. p. s.
Ke Sklárně 3213/15
150 00 Praha 5

GPS souřadnice:
50.053653
14.408441

Otevírací doba:
13:00 do 20:00 + dle večerního programu

Mladí Ladí Jazz: Bill Laurance (UK) + Zabelov Group (CZ)

Ke Sklárně 3213/15, Praha MeetFactory

8. 4. 20:00

Vůbec poprvé se v Čechách představí se svým sólovým projektem trojnásobný držitel ceny Grammy, anglický klavírista a zakládající člen oceňovaného brooklynského jazzového kolektivu Snarky Puppy, Bill Laurance.

Bill Laurance ve své ničím neomezené kreativitě razí cross-žánrovou jazzovou tvorbu, která si vypůjčuje tu z elektronické hudby, tu z funku, jindy zase z klasických klavírních aranžmá. Je zbytečné přemýšlet, jestli je jeho hudba soulovou zpovědí, progresivním rockem, ambientní koláží nebo vizuálně evokativním soundtrackem. Bill Laurance taví žánry umně a libovolně a odlévá z nich melodie natolik nakažlivé, že o charakteru hudby, která se dostává pod kůži, nemá ve výsledku cenu polemizovat.

Jako klavírista, skladatel, aranžér a producent spolupracoval Bill Laurance například s Bobbym McFerrinem, trip-hopovým triem Morcheeba, saxofonistou Chrisem Potterem, či kytaristou Lionelem Louekem.

Od roku 2014, kdy vydal své první sólové album, má na svém kontě již tři desky. Na té poslední s názvem Aftersun vydané loni na jaře s ním spolupracovali i parťáci ze Snarky Puppy, basový kytarista Michael League a bubeník Robert „Sput“ Searight.

Jako support vystoupí kapela Zabelov Group

Více informací: 
http://www.billlaurance.com/#/ 
http://groundupmusic.net/artists/billlaurance/
http://www.mladiladijazz.cz/ 

Koncert probíhá v rámci Mladí Ladí Jazz festivalu, pro více informací kontaktujte pořadatele. 

Vstupné: 
550 Kč v předprodeji na www.meetfactory.cz 
650 Kč na místě