Instagram

Kudy k nám


MeetFactory, o. p. s.
Ke Sklárně 3213/15
150 00 Praha 5

GPS souřadnice:
50.053653
14.408441

Otevírací doba:
13:00 do 20:00 + dle večerního programu

Mladí Ladí Jazz: Panzerballett (DE) + Modern Day Babylon (CZ)

Ke Sklárně 3213/15, Praha MeetFactory

21. 4. 20:00

Tento bláznivý eklektický ansámbl, který si zakládá na kolikrát dosti výstřední originalitě a inovativnosti svých instrumentálních skladeb vůbec poprvé představí své koncertní šílenství v České republice.

Hudební inspirace Panzerballettu se dá vystopovat v kombinaci funku, metalu, jazzu a progresivního rocku. Právě neotřelé fúzování různých stylů je pro prakticky neklasifikovatelnou hudbu Panzerballettu tolik příznačné. Jméno německého kvintetu složeného ze dvou kytar, basové kytary, saxofonu a bicích tak výstižně vypovídá o jeho hudebním vyjádření – řízné a hutné jako pancíř, komplexní a sofistikované jako balet. Jak se vyjádřil frontman a kytarista kapely Jan Zehrfeld, jejich muzika, to je kombinace „latino-jazzu a grindcore, hard-bopu s death-metalem, nebo disco-funku s hardcore.“

Panzerballett vydali svou první desku v roce 2006, prozatím se počet jejich alb zastavil na čísle sedm. Nejaktuálnější je album Breaking Brain, které nahráli v roce 2015. Za téměř deset let svého fungování koncertovali od Arménie, přes Německo až po USA.

V České republice letos Panzerballett představí v rámci festivalu Mladí Ladí Jazz svůj neortodoxní přístup k hudbě vůbec poprvé.

Jako support vystoupí kapela Modern Day Babylon

Více: 
http://www.panzerballett.de/ 
http://www.mladiladijazz.cz/

Vstupné: 
350 Kč na www.meetfactory.cz 
450 Kč na místě 

Koncert pořádá Mladí Ladí Jazz festival, pro více informací se obracejte na promotéry koncertu.