Instagram

Kudy k nám


MeetFactory, o. p. s.
Ke Sklárně 3213/15
150 00 Praha 5

GPS souřadnice:
50.053653
14.408441

Otevírací doba:
13:00 do 20:00 + dle večerního programu

Forest Swords (UK)

Ke Sklárně 3213/15, Praha MeetFactory

28. 9. 20:30

Po více než třech letech se do Česka a znovu do pražské MeetFactory vrací liverpoolský producent, DJ a performer Matthew Barnes, jenž si umělecky říká Forest Swords. Tentokrát ovšem už v roli jedné z největších hvězd anglické elektronické scény a hlavně – také se zbrusu novým albem. Novinku předznamenal začátkem března elegantní singl The Highest Flood, celé album Compassion pak vychází 5. května 2017 na proslulém labelu Ninja Tune. Jak už je to ovšem u Barnese vlastně obvyklé, nepůjde jen o nahrávku – řečené album má být doprovázeno zatím poněkud tajemnou sérií multidisciplinárních projektů a výjimečnou show slibuje Barnes také pro nadcházející podzimní evropské koncertní turné. Forest Swords vystoupí naživo v pražské MeetFactory ve čtvrtek 28. září.
---
Forest Swords rozetnul hudební scénu hned svým prvním EP Dagger Paths, jež ho katapultovalo na první místo žebříčku nejlepších desek roku 2010 podle prestižního FACT Magazinu. Bylo to jako blesk z čistého nebe: v době zvukově vyčištěných nahrávek totiž Matthew Barnes, jak zní jeho občanské jméno, předložil posluchačům nahrávku ovlivněnou post-rockem, ambientem, elektronikou i potemnělým folkem. Ve své hudbě povýšil organický šum a šelest na plnohodnotný hudební nástroj. Především ale do hry vrátil autentické emoce, které jsou stejně tak neuchopitelné jako univerzální.  
Rychle nabytou slávou se Barnes nenechal zviklat – odmítal proud nabídek na koncertování a radši se věnoval přípravě zvukových instalací nebo produkování skladeb svých kolegů. Podepsal se pod píseň projektu How To Dress Well a připravil remix třeba pro These New Puritans. S autorským materiálem se vrátil v roce 2013 s albem Engravings, kdy přešel pod křídla předního elektronického labelu Tri Angle. 
Engravings, jež Barnes kvůli atmosféře míchal na notebooku u řeky poblíž svého bydliště, představilo projekt Forest Swords jako svébytný mikrokosmos. Jde o nekompromisní manifest hudebních samotářů, kteří inspiraci nehledají u ostatních hudebníků, ale výhradně ve svém nitru. I díky tomu je deska Engravings nezařaditelná: můžeme v ní sice nacházet ovlivnění dubem, temný nátěr z ornamentálních kytarových motivů nebo těžko identifikovatelných samplů, ve výsledku ale nakonec půjde o přísně osobní deník, jenž na současné hudební scéně nemá obdobu. Trpělivost, která Matthewa Barnese provází od začátku kariéry, stále trvá, s novým albem si dal načas – nechtěl nic uspěchat. A protože vloni navíc dal přednost  vydání záznamu hudby k tanečnímu představení Shrine, plnohodnotná novinka Compassion spatřuje světlo světa až začátkem letošního května, resp. u Ninja Tune k předobjednání již od konce března. 

Více info: 
forestswords.tumblr.com
facebook.com/forestswordstwitter.com/forestswordsen.wikipedia.org/wiki/Forest_Swordshttps://ninjatune.net 

Vstupenky:
290 Kč na www.meetfactory.cz
290 Kč (+ případné poplatky) v ostatních předprodejích
390 Kč na místě

Předprodej končí v den koncertu v 18:00.

Předprodeje:
Ticketportal, Ticketpro, GoOut & www.meetfactory.cz

Koncert pořádá MeetFactory o.p.s. ve spolupráci se Scrape Sound.