Instagram

Kudy k nám


MeetFactory, o. p. s.
Ke Sklárně 3213/15
150 00 Praha 5

GPS souřadnice:
50.053653
14.408441

Otevírací doba:
13:00 do 20:00 + dle večerního programu

Fource uvádí: K. Flay + Weathers

Ke Sklárně 3213/15, Praha MeetFactory

25. 9. 20:00

Chytit si svůj okamžik štěstí a nepustit ho. K.Flay na cestě za silnějším já vystoupí v Praze

Po posledním vyprodaném pražském koncertu se na Grammy dvakrát nominovaná K.Flay vrátí, aby představila aktuální tvorbu. V MeetFactory vystoupí 25. září 2023. Vstupenky v ceně 590 korun je možné pořídit od 28. dubna přes fource.cz, GoOut a Ticketmaster. O den dříve k nim budou mít přístup registrovaní zákazníci Fource Friends.

Kristine Flaherty aka K.Flay má za sebou náročné období. V říjnu loňského roku se dozvěděla zprávu, která jí změnila život – zcela ohluchla na pravé ucho. Pro každého člověka zdrcující skutečnost, pro někoho, kdo se hudbou živí, ještě možná o trochu víc. V tu dobu měla vyjet na turné na podporu svého posledního alba Inside Voices / Outside Voices. „Opravdu jsem onemocněla a musela přijít na to, jak se přizpůsobit svému novému životu. Na začátku jsem měla dost problémů s rovnováhou a zavrátí,” popsala magazínu NME.

Nalézt ztracenou vnitřní sílu, chytit a uchovat okamžiky štěstí – témata, o nichž hudebnice usazená v Los Angeles dlouhodobě přemýšlí nahlas. Nedlouho před zdravotními komplikacemi si procházela rozchodem. Potom, co vztah oplakala, začala znovu získávat na sebevědomí a napsala singl It’s Been So Long. „Tohle jsou pro mě chvíle, kdy se znovuspojíte s vlastní silou a vírou. Ty chvíle je třeba oslavovat, protože ne vždycky se tak dokážeme cítit.” Koneckonců deska Inside Voices / Outside Voices z roku 2021 je inspirovaná teoriemi Sigmunda Freuda o základních složkách osobnosti člověka. K.Flay, která vystudovala psychologii a sociologii na Stanfordské univerzitě, chtěla své akademické zájmy začlenit do hudby a zkoumání vlastní psychiky.

Ve snaze udržet si dobré duševní zdraví zpěvačce dopomohlo i rozhodnutí přestat pít alkohol. Ten je podle ní v hudebním průmyslu institucionalizovaný: „Kdysi jsem si myslela, že ve mně alkohol vyvolává pocit síly, ale ve skutečnosti si nemyslím, že by to tak bylo.”

​K.Flay aktuálně pracuje na novém albu, které vyjde letos na podzim. „Doufám, že to bude nejlepší věc, co jsem kdy nahrála. Je to nahrávka o moci a zkušenostech. Zejména o té, kterou jsem prošla, když jsem ztratila sluch a začala to brát jako novou součást sebe sama.” Zatím si můžeme vychutnat nejnovější singl Raw Raw včetně klipu, kterým zpěvačka otevírá novou kapitolu a ukazuje, jak skutečně vypadá zranitelnost. 


Host:
Weathers


Vstupenky:
590 Kč v předprodeji na webu fource.czGoOutTicketmaster

Koncert pořádá Fource Entertainment, v případě dotazů se obracejte na info@fource.cz.