Instagram

Kudy k nám


MeetFactory, o. p. s.
Ke Sklárně 3213/15
150 00 Praha 5

GPS souřadnice:
50.053653
14.408441

Otevírací doba:
13:00 do 20:00 + dle večerního programu

FP PRO: ANDY McKEE – The Next Chapter Tour

Ke Sklárně 3213/15, Praha MeetFactory

7. 12. 19:30

Magický mistr španělské kytary a speciální harfové kytary Andy McKee přijede vůbec poprvé do České republiky, aby tu odehrál svůj jediný koncert ve střední Evropě. Pražské vystoupení se uskuteční v rámci celosvětového turné THE NEXT CHAPTER, do Prahy přicestuje Andy z Tel Avivu, aby odtud pokračoval dále do Osla. Počet míst je omezen, kdo chce být u toho, nesmí dlouho váhat. Jako speciální host vystoupí vynikající český kytarista Tomáš J Holý.

Andy McKee - Stairway To Heaven

Andy vládne svěží, mladistvou energií a vkládá ji do svých autorských skladeb. Klade velký důraz na strukturu skladby a také na její melodickou složku. Jeho hraní je potěchou pro uši i oči, magicky mění kovové struny kytary na symfonický orchestr pomocí speciálních technik. Používá jiné naladění, a tím získává i odlišný zvuk a vyznění svých skladeb, vytváří zvuky perkusními poklepáními na různé části kytary, částečnými kapodastry či perfektním hraním oběma rukama. Jeho nezaměnitelný styl, navíc ve spojení se speciální harfovou kytarou, dělá z Andyho hraní unikátní zážitek s velkým vlivem na jeho posluchače i kolegy umělce.  

Andyho živá vystoupení jsou fascinující ukázkou hudebního umění a dokonalosti, díky nimž získává mnoho věrných fanoušků. Na konci roku 2015 se Andy rozhodl vydat živé album, které obsahuje všechny jeho zásadní skladby zaznamenané na koncertech v Aténách, Duluthu či Birminghamu. Osobně prošel záznamy všech tří koncertů a vybral nejlepší skladby. "Vždycky jsem chtěl udělat živé album, pěkných pár let jsem cítil, že je to chybějící střípek do mé sbírky vydaných alb," říká Andy. "Toto album obsahuje některé z mých YouTube hitů jako 'Drifting' a 'Rylynn", písničky z mého 2014 EP Mythmaker, a také „cover“ písně Michael Hedgese s názvem ‘Because It’s There’ hraný na harfovou kytaru, který jsem dosud nikde nevydal.“

Tomáš J Holý je vynikající český kytarista, silně inspirovaný mistry perkusivní akustické kytary, jako jsou právě Andy McKee nebo Michael Hedges, a také milovník post-rockových kytarových ploch. Sám říká: "Andy je tím pravým důvodem, proč jsem vůbec začal hrát na kytaru. Seznámit se s ním osobně a zahrát v rámci jednoho koncertu je můj splněný sen."    

Andy McKee poprvé v Praze

Vstupenky si zakupte za 640 Kč na webových stránkách www.meetfactory.cz (viz výše).  

Koncert pořádá FP Pro, s.r.o., s dalšími otázkami ohledně vystoupení se prosím obracejte na organizátora koncertu: miroslav.bucko@fppro.cz.