Instagram

Kudy k nám


MeetFactory, o. p. s.
Ke Sklárně 3213/15
150 00 Praha 5

GPS souřadnice:
50.053653
14.408441

Otevírací doba:
13:00 do 20:00 + dle večerního programu

Fource uvádí: French 79 + Frujty

Ke Sklárně 3213/15, Praha MeetFactory

7. 10.

Dospívání jako cesta k nesmrtelnosti? French 79 představí naživo nové album Teenagers

Mezi jeho vzory patří Daft Punk, Jean-Michel Jarre nebo Air, dnes už ale French 79 sám patří k nejinspirativnějším producentům na scéně. A jeho vyladěné živé sety jsou toho jasným důkazem. Po loňském vyprodaném koncertě v klubu Fuchs2 se marseillský producent vrací do Prahy. Chystanou desku Teenagers představí v MeetFactory už 7. října 2023.

Vstupenky (490 korun) budou v prodeji od 31. března na fource.cz a v sítích GoOut a Ticketmaster. Pro registrované fanoušky Fource Friends bude spuštěn předprodej na stránkách fource.cz o den dříve.

Na francouzské elektronické scéně patří French 79 k nejvýraznějším jménům už od vydání svého debutu Olympic (2016). Uvolněný přístup k syntezátorům, discu a živé elektronice připodobňovali novináři k posledním deskám Justice nebo Air. Od průlomového singlu Between the Buttons nepřestal French 79 zkoumat možnosti elektronické hudby a nekonečné hudební vesmíry. Mezi jeho spolupracovníky patří Kid Francescoli anebo techno producent NTO. Mezi své splněné sny řadí kromě vyprodaných koncertů i účast na remixovém albu kultovního soundtracku k filmu Drive.

„Jestliže se mé první desky věnovaly dětství, tak snad nikoho nepřekvapí, že se třetí album jmenuje Teenagers. Vracím se tak do svého formativního období, kdy jsem objevil kouzlo psychedelické syntetické hudby. Díky ní jsem dokázal utéct od všednosti a najít sám sebe. Měl jsem pocit, že mám vše před sebou a že budu žít navždy,“ uvozuje Simon Henner své album.

Jak zní dospívání ve francouzském Marseille, se dozvíme už 5. května, kdy album koprodukované Damienem Quintardem (spolupracovníkem Briana Ena, Justice nebo Sade) vychází. Singly Burning Legend a Life Is Like napovídají, že se bude jednat o zasněný rave plný romantického vzpomínání.

Koncert pořádá Fource. V případě dotazů kontaktujte i​nfo@fource.cz.