Instagram

Kudy k nám


MeetFactory, o. p. s.
Ke Sklárně 3213/15
150 00 Praha 5

GPS souřadnice:
50.053653
14.408441

Otevírací doba:
13:00 do 20:00 + dle večerního programu

FULL MOON #150: Amelie Siba, Kalle, Fvck_Kvlt

Ke Sklárně 3213/15, Praha MeetFactory

11. 10. 19:00

V roce 2020 měl Full Moon magazín oslavit desáté výročí existence, přes čtyři veřejné a několik dalších pracovních termínů se akci nakonec vzhledem k omezením v rámci pandemie koronaviru uskutečnit nepodařilo. Full Moon to nicméně neporazilo a po třech letech přichází s dalším večírkem, tentokrát u příležitosti vydání s pořadovým číslem #150, které vychází v říjnu 2023. Akce pod názvem FULL MOON #150 proběhne ve středu 11. října 2023 v pražské MeetFactory, vystupující budou postupně oznamováni, první jméno z line-upu bude zveřejněno 11. června.

První edice vstupenek v hodnotě 290,- Kč bude k dispozici od čtvrtka 1. června v počtu 100 kusů na stránkách MeetFactory a v předprodejní síti GoOut.cz (plus poplatky). Po vyprodání budou tamtéž k dispozici vstupenky v hodnotě 390,- Kč. Kapacita MeetFactory bude na večer FULL MOON #150 omezená, o případném prodeji vstupenek na místě budeme informovat. K dispozici jsou také dvě supporterské edice vstupenek, v hodnotách 1000,- Kč a 1500,- Kč (včetně poplatků).

Pořadatelé z Full Moonu věří, že fanoušky hudby a magazínu samotného nezklamou. „Podobně jako v případě nakonec neuskutečněných narozenin vybíráme ze skupin a interpretů, kteří jsou s časopisem nějakým způsobem spojeni,“ říká šéfredaktor Michal Pařízek a pokračuje: „Akce Full Moon #150 nabídne tři živé koncerty, všechny vystupující spojuje to, že se v posledních letech objevili na obálce magazínu. Jejich jména budeme odhalovat postupně, věříme, že hudebním fanouškům uděláme radost nejen jmény samotnými, ale také jejich kombinací. Nehrajeme na headlinery, všichni vystupující dostanou adekvátní prostor, každý z koncertů bude plnohodnotný. Po skončení posledního vystoupení navíc přijde čas na DJ’s a chystáme další překvapení.“

První číslo Full Moonu vyšlo v květnu roku 2010, v roce 2023 oslavil třináct let existence. Během své přítomnosti na české kulturní scéně se pevně zařadil do spektra odborných periodik zabývajících se hudbou, filmem, literaturou nebo výtvarným uměním. Od prvního čísla klade důraz na texty, jejich odbornou a jazykovou úroveň. Výběr témat je určen jejich důležitostí, zajímavostí a kulturním přínosem, nikoli žánrovou příslušností nebo momentální popularitou. Podobné nároky klade Full Moon také na výtvarnou estetiku, od počátku existence časopisu vytváří jeho vizuální podobu respektované grafické studio Carton Clan. Full Moon důsledně mapuje soudobou českou hudební scénu také prostřednictvím vydávání alb zajímavých skupin a projektů, případně pořádáním koncertů a dalších kulturních akcí. Od roku 2013 tým magazínu kurátoruje vlastní scénu na festivalu Colours of Ostrava, podílel se také na hudebním programu akcí jako Letní filmová škola v Uherském Hradišti, Waves Bratislava, Marienbad Film Festival nebo festival Sharpe v Bratislavě a dalších. Od roku 2020 pořádá Full Moon ve spolupráci se spřátelenými promotérskými kolektivy Heartnoize a Mood festival Moody Moon Noize.

​Vydávání Full Moon magazínu v roce 2023 podporuje Ministerstvo kultury ČR a Státní fond kultury ČR.