Instagram

Kudy k nám


MeetFactory, o. p. s.
Ke Sklárně 3213/15
150 00 Praha 5

GPS souřadnice:
50.053653
14.408441

Otevírací doba:
13:00 do 20:00 + dle večerního programu

GAIKA + Arleta

Ke Sklárně 3213/15, Praha MeetFactory

29. 2. 20:00

On Drift, GAIKA cuts loose. Hudební vizionář, rapper a experimentátor GAIKA na své nové desce zkoumá témata lásky, bolesti, brutality i krásy v jejich nejsyrovější podobě, a to skrze metamorfující žánrovou směs post-punku, darkwavu, alt-rocku a grunge s žhnoucím hip-hopovým jádrem. 

Jeden z nejprogresivnějších hlasů současného britského rapu Gaika Tavares je multidisciplinárním umělcem a aktivistou, který svou tvorbou překlenuje propast mezi uměním a každodenním životem, mezi skutečným světem a jakýmkoli jeho spektakulárním vyobrazením. Po nahrávkách vydaných u Warpu nebo N.A.A.F.I přichází s novým albem Drift, 14 eskapickými skladbami, které reflektují autorovy současné i minulé vlivy; od Prince přes Wu Tang Clan až po Massive Attack; od autorových karibských kořenů až po městskou krajinu jižního Londýna, kde Gaika žije. Drift, na němž se podíleli bbymutha, Yves Tumor, Max Winter, Charlie Stacey, The Narrator i Azekel z Gorillaz, působí nostalgicky a futuristicky zároveň, jeho zvuk je povědomý, ale stejně tak nepopíratelně inovativní. Živě ji představí ve čtvrtek 29. února ve smíchovské továrně.
 

„Futuristic rap-rock-dancehall as seen through the lens of '80s and '90s nostalgia. It's another sharp turn in the road on the winding journey of a creative nomad.“ (— RA)

Večer zahájí Arleta, rapperka a vizuální umělkyně nominovaná na ceny Vinyla i Apollo. Na scénu přináší svou temnou vizi, která dokáže být osobní, sebeterapeutická a zároveň hravá. Jako kontrast ke generickému maskulinnímu rapu do svých textů nezaměnitelným temným projevem vkládá silná současná generační témata a komentuje společenská tabu jako feminismus, sexismus nebo základní morální hodnoty.

Vstupenky:
490 KČ na webu MeetFactory a v síti GoOut
590 KČ na místě 

Před návštěvou MeetFactory doporučujeme náhlédnout do sekce Informace pro návštěvníky.