Instagram

Kudy k nám


MeetFactory, o. p. s.
Ke Sklárně 3213/15
150 00 Praha 5

GPS souřadnice:
50.053653
14.408441

Otevírací doba:
13:00 do 20:00 + dle večerního programu

GAO XINGJIAN: DRUHÝ BŘEH

Ke Sklárně 3213/15, Praha MeetFactory

4. 5. 20:00
3. 5. - 4. 5. 2013
3. 5. 20:00

Gao Xingjian: Druhý břeh
3. a 4. května 2013 ČESKÁ PREMIÉRA

Autor: Gao Xingjian
Překlad: Denis Molčanov

Režie: Kateřina Eva Lanči
Dramaturgie: Kateřina Molčíková
Hudba: Adam Lanči
Scénografie: Jana Hauskrechtová
Kostýmy: Lucie Štolcová
Světla: František Fabián a Jan Dluhoš
Hrají: Loco:Motion Company - Zuzana Bürgerová, Václav Kovář, Jarunka Kopecká, Matěj Kohout, Eva Lepold, Lucie Palonciová, Simona Horychová, Hosté: Josef Sarkány, Ondřej Hugo Fránek, Alena Krtková
Produkce: Linda Šilarová
 

Inscenace Druhý Břeh je zpracováním hry Gao Xinjiana, držitele Nobelovy ceny za literaturu, čínského exilového autora, žijícího ve Francii. Pan Gao výslovně souhlasil s inscenováním hry souborem Loco:Motion Company, ve spolupráci s trojicí nevidomých hostů. 
S nevidomými začala skupina pracovat v roce 2011, kdy uspořádala první veřejný nábor a následné otevřené zkoušky. Při další práci a také na workshopu v divadle Ponec, dále rozvíjela vzájemnou komunikaci a pohybové a herecké dovednosti nových účastníků i členů souboru. Výsledkem je unikátní společné představení.


Mám tady takový provaz, a my si s ním budeme hrát jako doopravdy, jako když si hrají děti. Předtím jsem já byl já a tys byl ty. S tímhle provazem budeme ty a já propojeni.


Kateřina Eva Lanči (1982) studovala nejprve Duncan Centre obor taneční divadlo, poté maturovala v oboru sociální práce-speciální pedagogika se zaměřením na taneční terapii. Promovala na Literární Akademii Josefa Škvoreckého v oboru interaktivní média - tvůrčí psaní, její diplomovou prací byla multimediální divadelní představení spojující tanec, činohru a film. Její inscenace viděli diváci nejen v ČR, ale také v Doze v Kataru, v Itálii, v Německu. Coby hudebník spolupracuje s Farmou v Jeskyni. Roku 2009 založila Loco:Motion Company a je její uměleckou vedoucí.
 

Loco:Motion Company 
Skupina se snaží o intimní poznání člověka skrze dramatickou situaci a akutní jednání během improvizací. Prostředky si svobodně volí zkoumané téma samo. Stírání hranic mezi žánry a metodami jest naším denním chlebem. Tělo obnovuje svou citlivost vůči sobě samému i prostoru. Partner je dar. A herec sám je darem publiku i sobě. Pátráme po hraničním, pravdivém vyjádření, zapojením hlasu, zpěvu, tance, rytmu, předmětem, živly, loutkou i loukou. Pomocí oživených rituálů. V ozvěnách kolektivního nevědomí. Ohledáním smyslu těla krajiny, tvaru, hmoty i obsahu. 
 

Odkaz:
http://www.locomot.com/ 
http://www.youtube.com/watch?v=mPYk5QkWCjk&feature=youtu.be
 

vstupné: 150Kč

vstupenky si můžete rezervovat na: linda.silarova@seznam.cz