Instagram

Kudy k nám


MeetFactory, o. p. s.
Ke Sklárně 3213/15
150 00 Praha 5

GPS souřadnice:
50.053653
14.408441

Otevírací doba:
13:00 do 20:00 + dle večerního programu

GRIT CONTROL: SOUČASNÝ MEXICKÝ VIDEOART

Ke Sklárně 3213/15, Praha MeetFactory

16. 7. 20:30

Grit Control: Současný mexický videoart

Kurátor: Joaquin Segura

Zastoupení umělci: Antonio Vega Macotela, Cristian Franco, Cynthia Gutiérrez, Daniel Guzmán, Edgar Cobián, Edgardo Aragón, Eduardo Abaroa, Gonzalo Lebrija, Iván Edeza, Joaquín Segura, Marcela Armas, Mauricio Limón, Minerva Cuevas, Renato Ornelas, Rubén Gutiérrez, Vicente Razo, Yoshua Okón
Tento program si klade za cíl prezentovat stručný přehled mexické videotvorby posledných let. Představuje intimní pohled z perspektivy umělce působícího uvnitř umělecké scény a nabízí výběr umělců a děl, kteří nastavovali standard mexické umělecké tvorby v průběhu posledních několika let.

Grit nabízí aktuální pohled na problematický a rozporuplný kontext, který je ale zároveň poměrně dynamický a vzrušující ve své vlastní neúplnosti a nepředvídatelnosti. Tento výběr spojuje celosvětově uznávané mexické umělce s s mladší generací, která v současné době díky svému odvážnému přístupu posouvá hranice umělecké tvorby.

Problémy každodenního násilí, korupce, sociální nerovnosti, institucionální krize, sociálně - ekonomické otřesy a národní identita jsou řešeny různými přístupy, které sahají od vyložené strohosti až k hravým či cynickým pohledům generace tvůrců, kterým se podařilo vypořádat se se složitostí proměňujícího se Mexika, aby se tento konflikt stal tématem a podstatou jejich vysoce různorodých praktik.