Instagram

Kudy k nám


MeetFactory, o. p. s.
Ke Sklárně 3213/15
150 00 Praha 5

GPS souřadnice:
50.053653
14.408441

Otevírací doba:
13:00 do 20:00 + dle večerního programu

Guilty Mondays: Climax | Letní kino Lihovar

Ke Sklárně 3213/15, Praha MeetFactory

7. 6. 21:30

Zrození a smrt jsou mimořádné zážitky. Život je pomíjivé potěšení. Radost, extáze – ať konstruktivní či destruktivní – fungují jako protilék na prázdnotu. Jako by láska, umění, tanec, válka nebo sport dokázaly ospravedlnit náš krátký pobyt na zemi. Climax není guilty pleasure, ale o guilty pleasures.

Další z pondělních provinilých filmových potěšení pro vás vybrala Tereza, kurátorka galerií MeetFactory. Mezi její guilty pleasure filmy patří třeba Brutální Nikita či Poklad na stříbrném jezeře, v rámci projekce Guilty Mondays však nakonec padla volba na Climax.

„Za ten se vlastně není třeba stydět, protože to je skvělý film s úžasnou kamerou a obsahem, na který se chvílemi těžko dívá, zároveň však pohled nemůžete odtrhnout. Pro mě je ta šílená jízda i svým způsobem taková umělecká metafora života vůbec - každý jím propluje jinak… Tak jako všechny psychoaktivní substance se ale i tenhle film musí dávkovat obezřetně, aby z něj člověk měl ten správný prožitek.“

Guilty Mondays s MeetFactory. Každé pondělí promítáme filmy, které máme rádi a možná se za to občas i trochu stydíme. Snímky z dětství, dojáky, superhrdiny, béčka, animáky, sci-fi i slaďáky. Filmy, které se nám do smrti neomrzí, u kterých se nahlas smějeme i pláčeme, příběhy o našich platonických láskách i životních idolech. Prostě filmy, které musíte vidět. Naše provinilá potěšení.

Letní kino probíhá v areálu Zlíchovského lihovaru naproti MeetFactory přes koleje.

Vstup zdarma / Free entry

Film bude promítán v originálním znění s českými titulky. / The movie will be screened in its original version with Czech subtitles.