Instagram

Kudy k nám


MeetFactory, o. p. s.
Ke Sklárně 3213/15
150 00 Praha 5

GPS souřadnice:
50.053653
14.408441

Otevírací doba:
13:00 do 20:00 + dle večerního programu

Guilty Mondays: Hříšný tanec | Letní kino Lihovar

Ke Sklárně 3213/15, Praha MeetFactory

28. 6. 21:30

Je léto. Rok 1963. Sedmnáctiletá Frances Housemanová, přezdívaná Baby, tráví prázdniny v luxusním horském letovisku. Bylo by to další uzívané léto s jejími rodiči a sestrou, kdyby Baby nepotkala pohledného učitele tance Johnnyho Castla. Ten ji zasvětí nejen do tajů tanečního umění… No a zbytek jistě už znáte.

Kultovní Hříšňák, další z provinilých filmových potěšení, pro vás vybrala kurátorka galerií MeetFactory Eva. Ta před kariérou kurátorky velkou část svých teenage let protančila. „Chvíli jsem si i pohrávala s myšlenkou vykašlat se na studia a jenom tančit a dřít. Ale touha po vědění ve mně nakonec zvítězila. A taky jsem v tom tanci vlastně nikdy nebyla tak dobrá. Full disclosure: kdybych nepracovala v MeetFactory, ráda bych byla pozvaná do Star Dance. Na profíka už dávno nemám, takže bych musela být ta celebrita. Mám prostě pořád na čem makat. Ruku na srdce, kdo nikdy nezkoušel tančit na schodech, na spadlým kmenu anebo si alespoň jednou nevyzkoušel zvedačku v bazénu? Moje nejoblíbenější postava byla Penny, blonďatá krasavice, která si zvolila kariéru tanečnice. Ok, neměla úplně nejlepší vkus na kluky, ale živila se tancem. A to je cool.“

Guilty Mondays s MeetFactory. Každé pondělí promítáme filmy, které máme rádi a možná se za to občas i trochu stydíme. Snímky z dětství, dojáky, superhrdiny, béčka, animáky, sci-fi i slaďáky. Filmy, které se nám do smrti neomrzí, u kterých se nahlas smějeme i pláčeme, příběhy o našich platonických láskách i životních idolech. Prostě filmy, které musíte vidět. Naše provinilá potěšení.

Letní kino probíhá v areálu Zlíchovského lihovaru naproti MeetFactory přes koleje.

Vstup zdarma / Free entry

Film bude promítán v originálním znění s českými titulky. / The movie will be screened in its original version with Czech subtitles.